INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Svoj sviatok si seniori naozaj užili

Svoj sviatok si seniori naozaj užili

História, kultúra, šport aj zábava. Taký bol tohtoročný petržalský Seniorfest. Tí skôr narodení sa na dva týždne, ktoré patria len a len im tešia celý rok. Niežeby sa počas iných mesiacov nič nedialo, mestská časť pre nich pripravuje množstvo podujatí, ale Seniorfest je predsa len výnimočný. „Ostatné mestské časti Petržalke len tíško závidia,“ povedala predsedníčka Kresťanských seniorov Mária Muchová na tému starostlivosti o seniorov.

Pri bunkri sa spievalo aj tancovalo

V areáli vojenského múzea v bunkri B-S 8 na Kopčianskej ulici sa konala „SPOMIENKA NA OKUPÁCIU PETRŽALKY“. Pri vojenskom bunkri sú rána nielen tiché, ale aj chladné. To bol aj dôvod, prečo sa v rámci turistickej vychádzky naši seniori stretli pri veľkom ohnisku v areáli bunkra. Dohoda bola jasná, ten kto príde prvý, ten zakúri v ohnisku. Keďže sa blížila desiata hodina, svoje inštrumenty a mikrofóny si rozložila country skupina Voice.

A potom sa v interiéroch bunkra už hovorilo o vojenských dejinách Petržalky aj za účasti starostu Petržalky Vladimíra Bajana. Nasledovala veľká súťaž v streľbe zo vzduchovky na  terč. Zúčastnilo sa na nej takmer päťdesiat strelcov a boli veľmi úspešní. Nechýbal ani vedomostný kvíz spojený s opekaním špekáčikov, slaniny a klobásy. Finále a najväčší záujem bol ako obvykle o vojenský guláš, ktorí navarili v kuchyni v ZŠ Gessayova.

Po dobrom obede hudobníci  zo skupiny Voice obľúbenými skladbami roztancovali, nielen účastníčky seniorského podujatia, ale aj náhodných návštevníkov vojenského múzea.

Šport aj zábava

Netradičnou športovou aktivitou petržalského Seniorfestu bola súťaž seniorov v plávaní na 50 metrov. Záujem bol veľký, víťazom však mohol byť vždy len jeden alebo jedna. Prioritne však išlo o zábavu, trošku športu a predovšetkým príjemné predpoludnie v petržalskej plavárni. Po úpornom boji sa na stupienok víťazov v kategórii ženy postavila Helena Kamenská, ďalšie miesta obsadili Gabriela Ďurošková a Antonia Mazániková.

Za mužov podal najlepší výkon Ladislav Mohnaczký, s oneskorením takmer 10 sekúnd doplával Peter Lunáček a tretie miesto obsadil František Hajko. Nielen víťazom, ale aj účastníkom srdečne blahoželáme k ich fantastickým výkonom.

Vážne a s vďakou

Seniorfest ale nie je len o zábave a príjemných stretnutiach. Je to aj príležitosť poďakovať sa seniorom za ich aktívny prínos do života Petržalky. „Vždy som rád, keď môžem niekoho pochváliť, oceniť, poďakovať sa za dobre odvedenú prácu. Dnes sa však chcem mnohým z vás poďakovať najmä za to, že napriek tomu, že by ste si už mohli užívať zaslúžený oddych a nerobiť vôbec nič, stále ste aktívni a svojimi aktivitami netešíte len seba, ale najmä ostatných. A vaša činorodosť nás nielen teší, ale je aj užitočná,“ povedal starosta Vladimír Bajan.

Ocenenie dostalo vyše 80 petržalských seniorov, medzi nimi aj Zdenka Kmeťová a Henrich Slaušek. „Som dojatá a toto ocenenie si veľmi vážim,“ povedala pani Kmeťová. „Keď už pán starosta ďakoval seniorom, ja by som sa zase chcela poďakovať jemu – za to, ako nám pomáha, ako sa o nás stará. Verte, nie je to u starostov bežné,“ dodala pani Zdenka.

Ocenenia aj z mesta

V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca sa  vo štvrtok 12. októbra  konalo slávnostné odovzdávanie cien Senior roka 2017. Prestížne ocenenie si tohto roku z  rúk primátora Bratislavy Iva Nesrovnala prevzalo šesť Bratislavčanov. Medzi nimi aj Petržalčania Mária Winkláreková a Peter Blaho .

Mária Winkláreková bola členkou viacerých speváckych súborov.  Až  po odchode do dôchodku sa naplno začala venovať svojmu celoživotnému koníčku – ľudovej piesni. Nielen ako speváčka, ale aj ako vedúca speváckeho súboru Melódia, ktorý v roku 2004 založila. Tento súbor pod jej vedením vydal  4 CD nosiče,  na ktorých v niektorých piesňach vyniká jej krásny hlas.

Popri priamej práci so súborom  si nájde čas aj na aktivity v dennom centre na Vyšehradskej ulici. Celý život je verná MČ Petržalka, v ktorej žije dodnes. ,,Toto ocenenie si veľmi vážim, som z neho dojatá,“ vraví M. Winkláreková.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky