INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Rovní a rovnejší

Rovní a rovnejší

Priznám sa, že keď môžem, tak chodím na zastupiteľstvá. Na župné ani nie, iba na mestské a na petržalské. To ma zaujíma najviac, lebo som Petržalčanka. Bola som aj na poslednom, septembrovom. Niektoré rozhodnutia poslancov sa mi páčili, iné menej, toto však dnes nechcem rozoberať. Nad iným mi zostal rozum stáť.

Pamätám sa, ako som v duchu tlieskala poslancom, keď pred pár mesiacmi prijali uznesenie, že budú na webovej stránke zverejňovať nielen svoje majetkové priznania, ale aj odmeny, ktoré dostávajú ako poslanci nielen v Petržalke, ale aj v meste, prípadne v BSK. Povedala som si, že takú transparentnosť nám teda môžu všetci naozaj len závidieť.

Lenže realita ma riadne schladila. Mnohé majetkové priznania chýbajú, s uverejňovaním odmien je to ešte horšie. Pri väčšine poslancov, ktorí sedia aj v mestskom aj župnom zastupiteľstve, sú políčka, kde by mali byť uverejnené  iné, ako petržalské, odmeny, sú prázdne. Argument? Oni nestíhajú, úrad by tam mal dať link, že odmeny si občan nájde na webových stránkach mesta či BSK… Ten občan, ktorému sa uznesením zaviazali, že mu pátranie po weboch uľahčia tým, že všetko uverejnia na jednej, „domovskej“ stránke. Padlo však ešte jedno riešenie – zrušiť uznesenie, ktoré sa im nechce plniť!

Bola som niekoľkokrát svedkom, že keď uznesenie nesplnil úrad, aký z toho páni poslanci vedeli spraviť problém, niekedy až kardinálny, z ktorého treba vyvodiť dôsledky. Ale keď ho neplnia oni sami, tak sa vlastne nič nedeje. Najskôr skúsia, či by to za nich nemohol splniť niekto iný a ak to nevyzerá reálne, tak uznesenie s ľahkým srdcom zrušia.

Fascinuje ma, že stále a na každej úrovni sú ľudia rovní a rovnejší. A nikomu to až tak veľmi neprekáža…

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky