INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Študent – tvor nevídaný

Študent – tvor nevídaný

Ekonomická univerzita na Dolnozemskej ceste opäť otvorila po letných prázdninách svoju náruč študentskej obci. Prvý univerzitný deň môžeme pokojne označiť za komediálne sci-fi s prvkami hororu. Pýtate sa, prečo práve tieto filmové žánre? Vysvetlenie je jednoduché a prichádza hneď s prvou fázou cesty za vzdelaním, a to v MHD.

Komédia – Dopraviť sa k vzdelávacej inštitúcii nie je vôbec jednoduché. Na autobusovej zastávke stojí horda študentov bažiacich po vzdelaní. Študent, s prívlastkom aktívny, sa nenápadne prediera čo najbližšie k okraju chodníka, aby mohol naskočiť ako prvý v momente, keď sa otvoria dvere autobusu. Pomocou nadobudnutých vedomostí z matematiky a fyziky vypočíta presnú polohu, kde by sa po zastavení mali nachádzať jedny z dverí dopravného prostriedku. Po vykonaní prvej a druhej derivácie, zohľadnení tlaku, odporu vzduchu a poveternostných podmienok náš aktívny študent dostane presnú polohu miesta, kde sa priamo pred ním otvoria dvere. Skutočnosť je však taká, že dvere sú zrazu o pol metra ďalej. Študent po hlbokom zamyslení zisťuje, že vo svojich výpočtoch nezohľadnil individuálny faktor, a to pána autobusára, ktorý má, ako sa hovorí, „na saláme“ študentove výpočty. OK, nič to, hlavne že som tu a netrčí mi noha von z autobusu, povie si študent bozkávajúc sklo na dverách, samozrejme nie preto, že by trpel nedostatkom lásky, ale preto, že trpí nedostatkom miesta. Po príchode na ďalšiu zastávku sa ho skupina študákov čakajúcich na luxusnú limuzínu pre 150 osôb spýta, či sa môže posunúť. Študent s výbuchom trpkého smiechu urobí, čo je v jeho silách a tam, kde sa viezlo 20 študentov na m² sa zrazu vezie 30.

Sci-fi – Zastávka Ekonomická univerzita, čas vystupovať. Tisíc ľudí sa vám motá pod nohy, rozhoduje sa či zabočiť vpravo alebo vľavo, či nebodaj hodiť spiatočku ešte kým je čas. Špeciálne prípady sú však – ako ich ja volám – „kufroví“. Mega veľký kufor, v ktorom sa určite skrýva zásoba jedla až do Vianoc, je zbraňou na inzultovanie kohokoľvek v okolí jedného metra. Ak sa človek živý a zdravý dostane až ku vchodu školy, cíti sa ako hrdina, ktorý s vypätím síl zdolal lietajúce kufrové meteority na kolieskach.

Horor – Skúste si spomenúť na nejaký horor, ktorý ste nedávno videli. Predtým, ako sa stane niečo strašidelné, na scéne zavládne hrobové ticho. Divák čaká príchod niečoho desivého, no aj tak sa vždy naľaká, keď to príde. Presne takáto scéna fičí v miestnosti v čase začiatku hodiny. Hrobové ticho, očakávanie niečoho strašného a zrazu… do triedy vstúpi profesor a celý film s názvom „školský rok“ sa začína.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky