INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Upracú po sebe?

Upracú po sebe?

Nemám nič proti bezdomovcom. Uznávam právo každého žiť si podľa svojho. V prípade niektorých ľudí bez strechy nad hlavou, odborníci konštatovali, že mnohí z nich o pomoc ani nestoja. Napokon, aj Petržalské noviny písali o tom, že im bola ponúknutá, no oni ju odmietli. Radšej budú žiť v zemľankách, stanoch, starých garážach, záhradných chatkách, len nech im dá každý pokoj! Chcú byť voľní ako vtáci.

Ich voľbu treba rešpektovať. Rovnako by však oni mali rešpektovať právo tých, ktorí chcú bývať v slušnom prostredí. Do toho však dozaista nepatria „kutlochy“, ktoré si bezdomovci budujú v rôznych panelákových zákutiach. V snahe chrániť sa pred dažďom a vetrom si do nich navláčia matrace, spacáky, vankúše, periny, kartóny. Neskôr si sem od kontajnerov či dobrých ľudí nanosia zaváraniny a inú poživeň. Vzniká tak nielen odpudzujúci brloh, ale aj raj pre hlodavce. A že sa im v Petržalke darí, o tom niet pochýb!

bezdomovci špina

Darí sa v nej aj bezdomovcom. Keby nie, neboli by tu. Splynuli s prostredím, jednotlivé štvrte „tých svojich“ už poznajú. Ľudia vedia, kam im majú podhodiť zviazané balíky papiera, kusy železa súceho do zberu, či niečo pod zub. Nebyť tých „kutlochov“, azda by ani nemali dôvod na nich zazerať! Zdá sa, že aj s tým by mohol byť koniec. Signalizuje to vládny návrh novely zákona, podľa ktorej bude musieť každý poberateľ sociálnej dávky odpracovať mesačne istý počet hodín. Petržalčania by sa možno uspokojili s tým, keby bezdomovci dostávajúci mesačne peniaze zo štátnej kasy, po sebe upratali. Otázkou je, či sa tento návrh naozaj premietne do života. A či tých pár eur bude ľuďom bez strechy nad hlavou vôbec stáť za tú námahu.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416