INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Seniorfest 2013

Seniorfest 2013

Pre tých skôr narodených pripravila naša mestská časť súbor podujatí, ktoré už šiesty rok nesú názov Petržalský Seniorfest. Trojtýždňový program pripravili Kultúrne zariadenia Petržalky a Miestna knižnica Petržalka. Tohtoročný seniorfest sa začína v pondelok 7.októbra v DK Zrkadlový háj Kyticou pozdravov o 16. hodine.

V rámci Mesiaca úcty k starším pripravila samospráva okrem tanečno-zábavných a speváckych popoludní aj prednášky o muzikoterapii a liečivých rastlinách, výstavu prác paličkovanej čipky a patchworku, petangový turnaj či kurz oboznámenia sa s ovládaním PC. Petržalka do programu zaradila aj prednášku o tom ako ochrániť seba a svoj majetok, veď práve seniori sa často stávajú obeťami bezcharakterných ľudí. Zaujímavosťou programu je aj humorné spracovanie svadby v podaní petržalských seniorov pod názvom Petržalská svadba, ktoré finančne podporilo Ministerstva kultúry SR.

Mestská časť celoročnú verejnú angažovanosť seniorov dlhodobo podporuje materiálne aj finančne denné centrá pre seniorov. Koncom minulého roku otvorila miestna samospráva už šieste takéto centrum, ktoré prinieslo seniorom z okolia Gercenovej možnosť venovať sa svojim záľubám a tvorivo využiť čas v spoločnosti svojich rovesníkov. Pomoc zo strany mestskej časti prichádza aj vo forme sociálnych programov, akým je napríklad príspevok na stravovanie dôchodcov či bezplatné občianske poradne v oblasti zdravia či dôchodkovej legislatívy. Samospráva tiež zabezpečuje výučbu cudzích jazykov, rôzne cvičenia a výlety a pri príležitosti životných výročí organizuje pre jubilantov slávnostné posedenia. Petržalskí seniori môžu priamo vstupovať do rozhodovania o veciach verejných aj vďaka tomu, že v mestskej časti pôsobí Rada petržalských seniorov, ktorá je poradným orgánom starostu Vladimíra Bajana.

Program Seniorfestu 2013 – Seniorfest web

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky