INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Fotograf a cestovateľ Filip Kulisev aktuálne rozširuje svoju svetovú knižnú edíciu o Úžasné Slovensko

Fotograf a cestovateľ Filip Kulisev aktuálne rozširuje svoju svetovú knižnú edíciu o Úžasné Slovensko

Prírodné scenérie zachytené objektívom slovenského fotografa a cestovateľa Filipa Kuliseva pozná už takmer celý svet. Jeho aktuálne deviata kniha z edície Amazing Planet je však o niečo výnimočnejšia. Venoval ju totiž rodnej krajine, a tak sa súčasťou Úžasnej planéty stalo aj Úžasné Slovensko.

Najnovšia kniha z edície Amazing Planet venovaná tradičným, ale aj tým doslova novoobjaveným kútom našej krajiny je síce v poradí už deviatou, ale zároveň predstavuje  aj pre autora Filipa Kuliseva niečo špeciálne. „Chceli sme vytvoriť knihu, ktorá by bola takpovediac dobre darovateľná, a po ktorej by bol dopyt. Jednoducho, takú peknú knižku určenú ako darček,“ komentuje svoj najmladší knižný prírastok Filip. Ako sám hovorí, nerobí si rebríček viac či menej obľúbenej knihy, v rámci tých doteraz vydaných, ale táto má určite prvenstvo v tom, že hoci je najmenšia je aj pre neho samotného najmilšia.

V knihe nájdete prírodné aj kultúrne krásy Slovenska a prenesiete sa pritom doslova od Tatier k Dunaju. Východné, stredné i západné Slovensko možno na niektorých fotografiách ani nespoznáte. Niekedy za to môže originálny záber z vtáčej perspektívy nasnímaný dronom, inokedy samotná originálnosť miesta. Poznáte napríklad štrkoviská Boričky na západnom či ľadopád Šikľavá skala na východnom Slovensku? Aj tieto krásy našej krajiny, ktoré by ste v turistických bedekeroch o Slovensku len márne hľadali, predstavuje Filip vo svojej knihe.

„Hoci nemôžeme ako krajina konkurovať niektorým prírodným skvostom inde na svete, kvôli jasne daným prírodným podmienkam, aj napriek tomu je u nás množstvo nádherných zákutí, ktoré sú svojou atmosférou jedinečné,“ porovnáva Filip naše prírodné skvosty a tie, ktoré videl ako cestovateľ a fotograf po celom svete.

Kniha Úžasné Slovensko vznikala postupne počas niekoľkých rokov. Jednotlivé zábery si vyžadovali to  správne počasie, svetelné podmienky a svojím spôsobom aj atmosféru. Súčasťou knihy je tiež dvadsaťminútový film, ktorý poskytuje ešte autentickejší zážitok z konkrétnych miest. „Film vznikol ako doplnok ku knihe a je dostupný v limitovanej edícii, ktorú vydávame v nádhernej darčekovej kazete,“ dopĺňa Filip. Keďže Úžasné Slovensko je potrebné prezentovať predovšetkým v zahraničí, tak jeho, môžeme smelo povedať  že svetový, krst sa pripravuje u protinožcov v austrálskom Sydney. A najbližšie sa potom výstava fotografií z tejto knihy prenesie do Aucklandu na Novom Zélande. Prirodzene, fotografie zo Slovenska budú patriť aj na ďalšie svetové výstavy Filipa Kuliseva.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky