INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Seniori pomohli ružiam

Seniori pomohli ružiam

„Bola som so súborom Melódia zaspievať účastníkom prvého Petržalského pikniku v Sade Janka Kráľa. Vtedy som si všimla obnovené rozárium. Reku, kvietky by potrebovali pomôcť. Zavolali sme s našou predsedníčkou Milinou Hudecovou na oddelenie životného prostredia miestneho úradu, že by sme to radi urobili. Slovo dalo slovo a 23. júla predpoludním sme sa pustili do roboty,“ priblížila netradičné podujatie vedúca seniorského klubu na Haanovej Katka Kostková.

Deväť žien a jeden muž sa s chuťou pustili do vytrhávania buriny. Po búrke, ktorá sa nad Petržalkou prehnala deň predtým, to išlo ako po masle – z mokrej zeme sa plevy vyťahovali jedna radosť. „Sľúbili sme dať do poriadku jeden záhon, ale napokon sme ani nie za dve hodiny stihli všetky štyri!“ hovorí Katka Kostková zjavne spokojná s výkonom petržalských seniorov. Niet sa čo čudovať, že im práca išla tak od ruky. Niektorí z nich majú chalupy, ďalší záhradky a Ruženka Kohútová sa zasa stará o pás zelene pred panelákom, v ktorom býva. S kynožením buriny teda majú bohaté skúsenosti!

Bodku za ich chvályhodnou činnosťou dal miestny podnik Verejnoprospešné služby Petržalka. „Urobili kus dobrej práce. My sme len vyzametali a odviezli vrecia s odpadom,“ vďačne poznamenal zástupca šéfa tohto podniku František Guth.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky