INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Muchy, tma a zákonitá manželka

Muchy, tma a zákonitá manželka

Všimli ste si, ako rýchlo sa už opäť stmieva? Ak náhodou nie, istý muž z našej obce to denne vie presne na minúty. Nie preto, že je fanúšikom meteorológie, ale skôr, ako hovorí, preto, že sa desí dlhých zimných večerov strávených s milovanou osobou – vlastnou ženou. To krátenie dní mu skrátka lezie na nervy. Jediným pozitívom vraj je, že v zime nebude mať doma muchy.

Fúru letných dní a všetky ukrutné horúčavy tento nešťastník strávil zatvorený v kuchyni a v obývačke. Zlomil si totiž nohu. A po celý ten čas nevyhnutnej gypsiády mu spoločnosť robili len muchy, ktoré sa dnu bohvieako natlačili. Ak ste to nezažili na vlastnej doslova koži, nikdy nepochopíte, čo taká mucha dokáže. Desať ráz si sadne na rovnaké miesto a nikdy ju netrafíte.

Náš hrdina sa síce vyzbrojil akousi ,,plácačkou“, dokonca aj zelenou utierkou na riad (aby ju manželka nikdy na kuchynské účely už nepoužívala), ale skoro nič mu to nebolo platné. Za celý čas strávený v plnom bojovom nasadení sa mu podarilo zavraždiť len zopár okrídlených nepriateľov. Pokoj bol až v noci, za tmy. Na jednej strane teda za tmy pokoj od múch, na druhej zasa des z tmavých zimných večerov. Z toho plynie jednoznačný záver: Spoločnosť primitívnych múch je pre neho prijateľnejšia ako povznášajúca spoločnosť milovanej a zároveň zákonitej manželky.

V tých horúčavách občas zavolal aj dcére šťastne vydatej a šťastne bývajúcej v petržalskom paneláku. Posťažoval sa na krutý osud maróda a tiež na horúčavy. Vraj v obývačke je poriadne nad tridsať. Dcéra mu odvetila, že to je nič, u nich v paneláku na desiatom je vraj vyše deväťdesiat stupňov. Nie však Celzia, ale Fahrenheita. Teplomer majú z Ameriky.

Náš hrdina je však napriek týmto komplikáciám viac-menej spokojný. Telo si ako-tak osviežil aj medzi štyrmi stenami. Je totiž oveľa jednoduchšie vylihovať doma na gauči, ako uskladňovať telo hladný a smädný na nejakej sedačke pri čakaní na meškajúce lietadlo. A navyše, nemáte žiadne nervy z toho, či vás na dovolenke naozaj aj ubytujú, prípadne či je vaša cestovka ešte stále nažive.

V lete sme to my, homosapiensovití, mali v podstate jednoduché. Ranné vstávanie bez problémov, cez deň stačili sandále a nejaké to tričko. Aj domov sme chodili zvyčajne ešte za svetla, čiže vlastne skoro. Hoci aj o pol desiatej – teda dvadsaťjeden tridsať. Teraz to však už bude horšie. Už zakrátko o takom čase bude vlastne noc. Ako hovorí jeden tunajší klasik-alkoholik, čas príchodu z krčmy je veľmi, ale veľmi problematický. A na tomto konkrétnom prípade by v budúcnosti tým menej duševne zdatným rád vysvetľoval fakt, že čas je, ako to píšu v múdrych knihách, naozaj relatívny.

To je však už celkom iná kapitola problému svetla a tmy. Ešte si to svetlo užívajme, kým sa len dá. A dobrú, zatiaľ ešte primerane dlhú, noc.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky