INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Nový objav na slovenskej raperskej scéne

Nový objav na slovenskej raperskej scéne

 

Mladá, talentovaná dievčina DITA  prichádza so svojím prvým songom, ktorý očaril aj Igora Kmeťa mladšieho a rozhodol sa slečnu vydavateľsky  zastrešiť. Má iba šestnásť, no zážitkov na knihu. Zažila si šikanovanie v škole i mimo nej, množstvo zdravotných problémov a všetky tieto veci potrebovala dostať zo seba. Najprv len písala krátke rýmované príbehy, no koncom minulého roka ju „osvietilo“, že písanie nestačí a potrebuje sa „vykričať“ do sveta so svojimi pocitmi.

Hudba bola pre ňu inšpiratívna

V novembri minulého roka začal vznikať prvý debutový text, ktorý dlho dolaďovala, dokonca už aj hudba bola na svete a ona ešte stále stále vybrusovala slovíčka, ktorými dala najavo svoje mladé skúsenosti. „Zoli Tóth, ktorý je producentom skladby,  mi urobil hudbu a ja som už napísaný  text potom vybrusovala do nej, aby to sedelo rytmicky a dala som tam aj pocity, ktoré vo mne hudba evokovala,“ – spomína na vznik piesne mladučká dáma, ktorá ide zaútočiť na uši,  duše i srdiečka fanúšikov svojím prvým singlom pod menom DITA a pokračuje: „Hudba bola pomalá, ale neprišla mi smutná, skôr zaujímavá a inšpiratívna. Konečný názov piesne je Chudoba v prepychu a hovorí o živote  v  našom malom meste, kde každý rieši všetko, len nie seba. Z toho vlastne vznikla i šikana, ktorej som sa spočiatku nevedela brániť, na druhej stane ma zocelila v tom, že som  o rok skôr odišla do školy do Bratislavy, kde sú všetky predmety v angličtine. Nebolo to jednoduché zo začiatku, ale už som sa aklimatizovala.“

Linkna videoklip

Netradičný videoklip zo Záhoria 

K pesničke je hotový aj videoklip, ktorý sa nakrúcal v rodnom kraji Dity na Záhorí a Smoleniciach. Pretože mladá dáma je majsterkou slova, podieľala sa aj na scenári k videoklipu, no na pomoc si prizvala Marcela Rouseho, ktorý klip aj režíroval. O netradičnú vizáž sa po celé dva dni nakrúcania starala Eunika Kollárová. Ostatané už je na divákoch a poslucháčoch. V každom prípade,  Dita už pracuje na novej skladbe, ktorá bude trošku rezkejšia, ale o čom, je zatiaľ tajomstvom.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416