INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Aký čas, a s kým, to naozaj žijeme?

Aký čas, a s kým, to naozaj žijeme?

 Je na pováženie, ak rešpektovaný politológ na epizódach, príkladoch  definuje čas, ktorý žijeme, ako Čas bláznov. A vôbec nie je povzbudivé byť účastným v takom čase. I keď s dodatkom, ktorý vysloví každý (aj práve ten blázon), že to nie JA som blázon, ani moji najbližší a najmilší, ale INÍ – to sú blázni!

Hovorí sa, že dobrý politológ nepodlieha počasiu ani náladám v spoločnosti. Prvým sa primerane prispôsobí, tie druhé monitoruje, analyzuje, kadečo v jednotlivosti či vo všeobecnosti z nich nezávisle vyvodzuje. Politológ Ján Baránek tak verejne činí sedemnásť rokov a zatiaľ sa takmer vždy trafil. Čo tiež nie je povzbudivé, keby malo potom platiť to, čo vyslovil o našom čase. Kto nás riadi, kde nás vedie, čo s nami vyčíňa. Už nie náhodne, ani ojedinele, ale čo sme, podľa politológa, ako systém dopustili. Ako tragédiu. Čas bláznov.

Ktože sú potom blázni, o ktorých „čase“ sa politológ zmieňuje? Krátky slovník slovenského jazyka ponúka tri možnosti. Prvú – duševne chorý, pomätený človek; druhú v minulom čase – dvorný šašo a tretiu, hovorovo – nerozumný, nerozvážny človek, pochábeľ. Ani to nie je, až na toho šaša, ak by bol zábavný, milý a neškodný, povzbudivé. V predstave mať takých politických predstaviteľov, mienkotvorcov, hospodárov… hotová pohroma. Keďže v prvej možnosti je reč o duševne chorom, pomätenom človeku, oslovil som renomovaného psychiatra. Či jeho medicínsky odbor pracuje s pojmom blázon. Odpovedal, že nie. A čo pre psychiatra znamená, ak sa o niekom povie, že je blázon, odvetil: Blázon je pre mňa nadávka. Vzápätí však dodal, že je rad psychiatrických diagnóz, kde by sa isté správania, prejavy s nadávkou, s jej zľudoveným obsahom,  zhodovali. Či už v bludoch, halucináciách a iných poruchách. Ale, to už je naozaj vážna, v niektorých prípadoch až nebezpečná vec, dodal psychiater na záver.

Už vôbec nie povzbudivo: Aký čas to potom, keď je až nebezpečný, a s kým, naozaj žijeme? A čo s ním?  S nimi?

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky