INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Keď sa všetko mení a nič nezmení

Keď sa všetko mení a nič nezmení

Keď na jar viac zaprší a príroda sa rozbujnie, nemajú mestá a obce dosť peňazí na častejšie kosenie trávy, buriny. Ba primátor priamo kosbu zakáže. Tak ako trenčiansky pred dvoma rokmi. Až sa domáci sami museli chytiť kôs, lebo len málokto vedel, čo je v meste vyššie – tráva alebo jeho dlhy. Tiež čo je pre ľudí nebezpečnejšie – dočasné finančné suchoty či trvalé zdravotné následky kliešťovej encefalitídy a boreliózy od rozmnožených kliešťov v metrovej tráve.

Keď udrú letné horúčavy, niet zasa peňazí na polievanie ulíc, chodníkov. Síce bratislavský magistrát ubezpečoval, že „každá z ulíc, prípadne celý rajón sa kropí podľa operačného plánu raz do týždňa, v prípade nevyhnutnej potreby alebo extrémnych horúčav aj častejšie,“ v Petržalke sa kropiace vozidlá akosi neukazovali. A je v nej dosť ulíc, hlavných i vedľajších. Ale – prežili sme… Príde ďalšie leto, možno ešte pálivejšie. V predstihu „transparentnému a otvorenému“ magistrátu pripomíname, že Bratislava to nie je iba Staré Mesto a k nemu občas priradený Ružinov, Nové mesto či Rača, ale patrí doň aj pravý breh Dunaja. Napokon, Petržalčania svojimi daňami najviac prispievajú do mestského rozpočtu.

Keď pred dvoma desiatkami rokov u nás niečo nebolo či nefungovalo, dôvodilo sa posmešne, že socializmu najviac škodí päť úhlavných nepriateľov – svetový imperializmus a štyri ročné obdobia. A vraj zmenou režimu sa čosi zmenilo. Kdeže! Vinníci – jar, leto, jeseň a zima sú u nás naďalej.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.