INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Zadná časť na tri 

Zadná časť na tri 

Na lete je okrem  iného pekné aj  to, že ráno si natiahnem bermudy a už som oblečený.  Pretože chodím bosý, na niekoľko mesiacov odpadá aj povinnosť prať  si ponožky. A tričká s krátkym rukávom nosím väčšinou iba v nedeľu. Vraj tak človek vyzerá lepšie. V jednoduchosti je  krása.

Toto všetko sa však netýka tetiek v našej obci, čo so železnom pravidelnosťou  vyrážajú  na  denné i večerné kostolné posedenia. Tie najmä v nedeľu   prísne  dodržiavajú svoj tradičný viacvrstvový outfit. Stále ešte nosia sukne akoby nafúknuté. So spodnicami a škrobenicami.  Neverili by ste, koľko je s nimi roboty. A málokto to  dnes už ocení.

Devuchy mladšieho veku presne naopak. Z oblečenia uberajú a uberajú. Človek sa potom nestačí čudovať, čo všetko, v zime dôkladne zakryté,  sa  v lete predstaví nášmu pozornému oku. Poznám aj prípad, ktorý sa skončil mileneckým rozchodom. Pretože kamoši sa pre  zvláštne vnady frajerky dotyčnému vysmievali.

Prelistujte si ktorýkoľvek módny magazín a ľahučko zistíte, že oveľa viac sa v ňom venujú ženám ako  mužom. A, samozrejme,  tomu,  kedy a aké handry   na seba.  U nás sa napríklad mimoriadnej obľube,  najmä  od skorej  jari,  tešia  legíny a iné tomu podobné obtiahnutosti. A ako to už v živote  býva,  s radosťou si ich naťahujú najmä baby, ktorým by to úradne mali zakázať. Pre ohrozovanie estetického cítenia obyvateľstva.

Pre ženský zadok, známejší ako časť tela na tri písmená, sa v posledných rokoch  vžilo zjemňujúce pomenovanie – pozadie.  S  jedným, ktorého objem  sa žiadnym pomenovaním zjemniť nedá, som bol  nedávno konfrontovaný na ceste do obchodu. Našťastie, cesta je pomerne krátka, a tak som príhodu prežil bez ujmy. Našťastie aj preto,  že  dotyčnú časť tela objímali iba legíny. A nie tangáče.

Napriek tomu  uvedený zážitok predsa len  zanechal akúsi  stopu  niekde v mojom  mozgu. Inak si totiž neviem vysvetliť fakt, že som si viac ako doteraz začal všímať tie monumentálnejšie pozadia. V nemocnici som napríklad zaznamenal, že dobrá polovica sestričiek, čo sa špacírovali po chodbách,  vlastní nielen mohutnejšie trojpísmenkové pozadie, ale aj nohy ako stĺpy. Na takých keby stála republika!  A počas prenosov z tenisových zápasov už moje oko nepriťahovali vypracované pozadia tenistiek, ale  viac  vyvinuté rovnaké časti tela niektorých rozhodkýň. Nápadne pripomínajúce zápasníkov sumo.

Spomenul som si dokonca na istú svetovú speváčku, ktorej príroda vzadu nadelila požehnane . A niektoré šľahnuté Američanky si  svoje zvädnuté  vnady zadnicovej  kategórie  podľa nej operatívne dávali zväčšovať. Čo tým chceli dosiahnuť, to neviem doteraz. Čo sa mňa týka, premkol ma pocit hrôzy z toho, že sa u mňa začína prejavovať akási zadkofóbia. Musím s tým niečo urobiť.

Prvým krokom zrejme bude, že sa veľkým  oblúkom začnem vyhýbať kúpaliskám a vodným plochám, kde hrozí najväčšie nebezpečenstvo. A zabudnem aj na lákavé ponuky  čvachtať sa  vo vode kdesi v zahraničí.

Neberiem to ako nespravodlivosť. Rovnako je na tom aj takmer polovica Slovákov. Tí si taký pobyt podľa nedávneho  prieskumu  jednoducho nemôžu dovoliť. Aj doma je veľa pekných vecí.  Napríklad  plná  chladnička.

P.S. : A babám, bez ohľadu na to, čo si na seba navlečú, sa viac  ako doteraz  budem pozerať rovno do očí.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.