INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Slepá koľaj úspešného severana

Slepá koľaj úspešného severana

Ihrisko je novinka od autora bestsellerov Hypnotizér, Zmluva podľa Paganiniho, Svedkyňa ohňa, Uspávač, Stalker – Larsa Keplera. Obľúbená autorská dvojica, ktorá tvorí pod pseudonymom Lars Kepler sa po viac než piatich miliónoch predaných výtlačkov o vyšetrovateľovi Joonovi Linnovi čitateľom predstavuje z inej stránky. Vo svete švédskych trilerov je Ihrisko z vydavateľstva Ikar prekvapujúcou novinkou. Hlavná hrdinka Jasmin vie, že na druhej strane na ľudí čaká nebezpečné miesto, ale najhrozivejšie zo všetkých je – Ihrisko.

Počas nasadenia v Kosove poručíčku Jasmin Pascalovú-Andersonovú postrelili. Na minútu a štyridsať sekúnd sa jej zastavilo srdce. Preberie sa a je presvedčená, že vie, čo nasleduje po smrti. Tvrdí, že človek sa dostane do hrozného prístavného mesta plného násilia. Jasmin sa podarí prekonať vojnovú psychózu, opustí armádu a začne v Štokholme nový život. Porodí syna, ktorému dá meno Dante. O päť rokov pri ťažkej dopravnej nehode Dante utrpí vážne zranenie. Lekári mu môžu zachrániť život iba zložitou operáciou, pri ktorej ho musia napojiť na mimotelový obeh. Jasmin si uvedomuje, že ak posmrtné prístavné mesto naozaj existuje, jej syn sa sám do života nevráti. Preto sa rozhodne, že na druhej strane bude s ním.

Čo nám to tí „Lars Keplerovci“ spravili? Po vynikajúcom Stalkerovi, nám dychtivo čakajúcim na ďalší nervy drásajúci thriller naservírovali…čo vlastne? Román o živote po živote? Alternatívnom nebi, či vlastne očistci? Pre  mňa prvá kniha od L.Keplera, ktorú som mala problém dočítať a preskakovala som strany. Po skvelom úvode, veľké sklamanie.

Lars Kepler je pseudonym spisovateľskej dvojice, ktorú tvoria manželia Alexander Ahndoril a Alexandra Coelho Ahndorilová. Meno Lars si zvolili podľa autora slávnej trilógie Millennium Stiega Larssona a priezvisko podľa významného nemeckého astrológa Johannesa Keplera. Alexander (1967) študoval na univerzite v Štokholme film, náboženstvo a filozofiu. Dnes je jedným z najslávnejších švédskych spisovateľov. Alexandra (1966) sa narodila vo švédsko-portugalskej rodine. Venuje sa literárnej kritike a je autorkou viacerých úspešných románov.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201