INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Opekačka v lesíku sa vydarila

Opekačka v lesíku sa vydarila

Denné centrum pre seniorov na Haanovej 8 je vzdialené od lužného lesa čo by kameňom dohodil. Pred štyrmi rokmi v ňom jeho členovia objavili verejné ohnisko, čo bol podnet, aby si k nemu vyrazili na opekačku. Onedlho sem Verejno-prospešné služby Petržalka osadili lavičky, a tak vlastne v strede sídliska vzniklo perfektné rekreačné miesto, ktoré popri senioroch využíva mládež i celé rodiny.

Spojili sme všetko dokopy: Máme medzi sebou oslávencov – Víta, Petra, Jána, začalo sa leto, keď sa viacerí z nás venujú záhradkám, ale aj vnúčatám. Uvidíme sa teda menej než počas roka, patrí sa rozlúčiť,“ prezradila dôvod posedenia pod košatými velikánmi Katka Kostková, vedúca denného centra. Peter uvaril poriadny hrniec skvelého guláša, Vít ponúkal slané pečivo a Janko sa postaral, aby hodujúci nemali sucho v krku. Po marhuľovom kysnutom koláči z rúry Štefky Röthovej sa len tak zaprášilo! A fajnšmekri sa oblizovali až za ušami, keď koštovali moravské svadobné koláče z kuchyne Evičky Rafayovej. No popásli si jazýčky aj na jej pečive s chuťou talianskej pizze či s nátierkou z arašidového masla a údeného syra. Hotová hostina! A komu to všetko bolo málo, nastokol si na paličku prerastanú slaninu, špekáčik a cibuľu a sadol si k ohníku, tak ako napríklad Zitka Dudáková. Stôl sa pod dobrotami, ktoré sem autom doviezla predsedníčka klubu Milka Hudecová, doslova prehýbal.

Aspoň raz ročne vybehneme sem, ale v klube tých posedení máme do roka naozaj veľa. Často sa na nich zúčastňujú deti z družobnej Základnej školy na Dudovej ulici a Materskej školy na Bradáčovej. Zakaždým nás potešia nejakým programom,“ približuje život 52-členného kolektívu K. Kostková. Spomenie nedávny výlet do medového raja – Kráľovej pri Senci, viedenského Schönbrunu či maďarských termálnych kúpeľov v Lipóte. Tvrdí, že v klubovni na Haanovej sa stretli samí skvelí ľudia. Svedčí o tom i to, že sa spolu chystajú na dovolenku do Chorvátska. Tí, čo ostanú doma, vyrazia spolu k Veľkému Draždiaku opaľovať a okúpať sa. Vidia sa teda aj počas prázdninového obdobia, nepotrebujú si od seba „oddýchnuť“. Členmi denného centra je aj šesť manželských párov. Na otázku, či si nelezú na nervy (lebo byť spolu bez prestávky doma a potom aj v klube môže byť pre niekoho ozaj obdivuhodný výkon) reagujú pokrútením hlavy. „Baví nás to, veď sme spolu už 42 rokov,“ tvrdí napríklad Mariana Hittnerová. Sleduje pritom svoju polovičku, ako chystá drevo na oheň. Zruční sú však aj ostatní chlapi, vraj všeličo porobia v klube. Nebyť ich, bolo by treba volať opravárov, čo nie je zadarmo.

A ako sa dá dostať do takej priateľskej partie? Často kamarátka stiahne kamarátku. Samému prísť je totiž horšie. „Ale netreba to odkladať. Čím dlhšie človek váha, tým ťažšie sa k nám pridá,“ tvrdia svorne seniori.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky