INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ready Player One – Hra sa začína

Ready Player One – Hra sa začína

V roku 2044 je svet veľmi nehostinné miesto. Minula sa ropa, klíma je zničená, rozšíril sa hladomor, chudoba a choroby. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS. Tam môže byť, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať.

Wade je posadnutý hľadaním zlatého vajca, rovnako ako ostatní. Každý chce nájsť špeciálny bonus, ukrytý v tejto alternatívnej realite. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a rozhodol sa, že svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om daruje človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore.

Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Wade však  jedného dňa natrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky. Odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení.

Aj keď nie ste fanúšikom pc hier a Jumping Jack na Didactic Gama je pre vás len nostalgickou spomiekou a nie životným míľnikom kniha Ready Player One z vydavateľstva Ikar vás určite zaujme. Dynamická, moderná dystopia pre násťročných pobaví aj staršie publikum. Príbeh o tom ako sa z obyčajného chlapca stane hrdina je predsa večný.

Ernest Cline je posadnutý popkultúrou. Čerpal z nej aj pri písaní scenára k filmu Fanboys (Fanúšikovia), prekvapivého kultového hitu z roku 2009. Jeho prvý román Ready Player One – Hra sa začína sa objavil na nejednom zozname najlepších kníh, získal viacero významných literárnych ocenení a spoločnosť Warner Bros. podľa neho pripravuje film v réžii Stevena Spielberga.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky