INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

S osami sa neoplatí viesť dialóg

S osami sa neoplatí viesť dialóg

Včera ráno ma poštípali osy. Zrejme usúdili, že sa nemám starať o to, kde sa v lete chcú ubytovať. Hoci ako vlastník nehnuteľnosti som v katastri stále vedený ja. Pošípali ma dve, asi tie najväčšie bojovníčky za osie práva, hoci rovnaký názor prejavili viaceré. Lenže mne sa, našťastie, pred týmto nekompromisným postojom podarilo včas uniknúť. Alebo ubziknúť? To sotva.

Samozrejme, okamžite som nasadil osvedčené recepty, cibuľu, ocot, studený nôž a podobne. Nič však nepomohlo. Navečer som už v tvári vyzeral ako nepodarený syn Mongola a Číňanky, s úzkymi štrbinkami pre oči, ktorými sa na svet pozerám ešte aj teraz. Spomínam si, že vždy keď sa smial, mal podobné úzke štrbinky aj Jan Werich. Tým sa, božeuchovaj, k nemu ani náhodou nechcem prirovnávať.

V takom petržalskom paneláku sa vám niečo podobné sotva môže stať. Ak si dobre spomínam, občas sme soľou a octom bojovali proti mravcom, ale to je asi tak všetko. Je pravda, s osami sa občas môžete stretnúť v lete na balkóne, ale to naozaj len zriedkavo.

Mimochodom, na petržalské balkóny mám celkom pekné spomienky, nielen na ten môj. Svojho času totiž miestny úrad v Petržalke organizoval súťaž o najkrajší balkón. Videl som viaceré, a bola to ozajstná nádhera. Radosť nielen pre vlastníkov, ale aj pozerajúcich sa. A keď už spomínam pekné pohľady, s potešením som zaznamenal, že nedávno sa v Ovsišti podarilo výrazne vylepšiť tamojšie námestie. Zeleň, stromy, kríky, kvety. A dobré chodníky pre tých, čo majú problémy s nohami ako ja. Perfektné.

Čo sa týka zelene, aj u nás v dedine Š. na Záhorí, je to tejto jari vynikajúce. Škoda len, že väčšinou ide o obyčajnú burinu. V obci aj v záhradách. Povedané úradným jazykom/fabulujem, ale taký záver zo schôdze pokojne môže vzísť: Situáciu v životnom prostredí intravilánu našej obce sme na jar presne zadefinovali a prijali tiež zodpovedajúce opatrenia. Na odstránenie vzniknutých problémov sme vytvorili komisiu a zabezpečili všetky materiálne a ľudské zdroje potrebné na ich elimináciu. Čo sa týka chodníkov, situáciu monitorujeme.

A teraz normálne: Všade je plno buriny a neustále ju spolu s trávou treba kosiť. V obecnom úrade na tento účel vyčlenili dve osoby, jedného dôchodcu a jedného lenivca, aby vykonali, čo treba. Dostali motorové kosačky, benzín a ústne splnomocnenie. Ale, ako to už v živote býva, všetko je trochu inak. V tej časti, kde bývajú zodpovední činovníci obce a starosta, je všetko tip-top, dokonca aj pri kostole, v opačnom prípade by sa na to farníci prísne pozreli, ale inde… Osobne som oboch zodpovedných držiteľov kosačiek viac ráz požiadal o drobnú nápravu aj v našej, ako sa tu hovorí, uličke. Nula bodov. Doteraz sem netrafili. Asi im dobre nefunguje navigačné zariadenie. Chodníky zo zámkovej dlažby sú stále krivé, obyvateľstvo je však vďačné obecnému úradu, že situáciu zodpovedne monitoruje.

Aj v mojej záhrade sa to zelenie, jedna radosť. Treba však otvorene povedať, že prevahu má burina. Nech robím, čo robím. Aj preto mi môže byť ukradnuté úslovie, ktoré tohto roku zrejme bude platiť vrchovato – studený máj, v stodole raj. Okrem iného aj preto, že ja žiadnu stodolu nemám. Predpokladám, že ani vy nie. Verme preto, že teplé bude aspoň leto.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky