INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Krátky pád a stratené dievča

Krátky pád a stratené dievča

Keď pred desiatimi rokmi zmizla štrnásťročná Suzanne Lombardová, jediná dcéra vplyvného senátora Benjamina Lombarda, málokto tušil, že sa začína písať jeden z najsenzačnejších prípadov americkej histórie. Polícia napriek enormnej snahe nenašla významnejšiu stopu.

Zo senátora sa medzitým stal viceprezident a horúci kandidát na úrad prezidenta. Pre kedysi legendárneho hackera a vojaka Gibsona Vaughna, ktorý má s Lombardom nevyrovnané účty, je prípad stratenej Suzanne osobnou záležitosťou, preto prijme ponuku bývalého šéfa jeho ochranky Georgea Abeho na spoluprácu pri pátraní. Pod povrchom rodinnej tragédie objavuje svet zákulisnej politiky, kde sa nepriatelia vydávajú za spojencov a každý sleduje predovšetkým vlastné záujmy. Gibson sa musí postaviť nielen tajomnému únoscovi, ale aj cynickým hráčom, ktorí nemienia dopustiť, aby stará história a jedno nedospelé dievča ohrozili ich favorita na ceste do Bieleho domu.

Hoci by sa podľa obálky mohlo zdať, že pôjde o príliš prešpekulovaný politický thriller, v skutočnosti  nám vydavateľstvo Ikar pripravilo svižnú detektívku. Iste, nechýbajú tajní agenti a  zákulisné boje ale v prvom rade je to príbeh muža – chlapca, ktorý hľadá svoju priateľku z detstva. Tá je opísaná tak sugestívne, že si ju nemožno neobľúbiť a tak po celý čas dúfate s ním, že sa stane nemožné a skutočne ju nájde.

Z anglického originálu The Short Drop (Thomas & Mercer, Seattle 2015) preložil Matúš Kyčina.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky