INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Vysávač pre chlapa a metla pre bosorku

Vysávač pre chlapa a metla pre bosorku

Rozmýšľali ste už niekedy, aký je rozdiel v tom, keď upratuje žena a muž? Veľký, zásadný, občas aj priepastný. Len tak spakruky: v rýchlosti, kvalite, nasadení. Pre niektoré ženy je upratovanie dokonca rozkoš, vášeň, životné poslanie. Takých príkladov je habadej.

A čo muži? V mnohých prípadoch to vyzerá tak, že už v ranej mladosti ich strašili vysávačom. Žiadna vášeň či poslanie – tragická nevyhnutnosť. A päť minút po dvanástej. Ženy zvyčajne upratovanie rozdeľujú na mnoho druhov, ba dokonca odtieňov. Zbežné, denné, týždenné, veľké, malé, predsviatočné, sezónne, a čo ja viem, aké ešte. Pre chlapa je to vždy jednoducho obyčajné upratovanie.

S práve uprataným bytom chlapa je to ako s jeho hlavou, keď ide od holiča. Čerstvo oholený, ostrihaný a navoňavkovaný, skrátka je za fešáka. Ale napriek tomu sa cíti akýsi nesvoj, musí si na to zvyknúť. Mimochodom, všimli ste si, že aj čerstvo ostrihaný pes sa akoby zopár dní trochu hanbí?

Suseda v petržalskom paneláku, ktorú som už spomínal, mala dvojgarsónku na upratovanie ako stvorenú. Na podlahe koberce a na nich ešte koberčeky. Všade, aj v kúpeľni. Ak som ich nechcel pokrčiť alebo posunúť, musel som kolená zdvíhať až pod bradu, ako na vojenskej prehliadke. Vonku na ulici by taký spôsob chôdze celkom určite vyvolal zaslúženú pozornosť. Vtipné. Ale pri predstave, že by som všetky tie tkaniny musel aj povysávať, ma objímala hrôza so stiskom anakondy. A dečky! Všetkých tvarov a veľkostí – všade. Jediným miestom kde sa nevyskytovali, boli horáky na plynovom sporáku.

Ak ste muž, preboha, nikdy nehovorte žiadnej osobe ženského pohlavia, že vám už upratala niektorá pred ňou. V tej chvíli totiž zázračne objaví veci neuveriteľné, a ak už nič iné, tak aspoň malú pavučinku niekde v rohu, zatúlaný špendlík, prípadne, ako sa to stalo mne, na hrebeni zabudnuté vlasy – mňa deda Nevševeda. Preto vždy a zásadne na principiálnu otázku, kto mi pomáhal s upratovaním – odpovedám – nikto. A dodávam, že to všetko ja sám, aj to len tak narýchlo a zbežne. Čím vytváram všetky predpoklady na zachovanie žensko-mužskej upratovacej rovnováhy v mojom najbližšom okolí.

Aby som nezabudol, v súvislosti s mužským čistením a upratovaním mám hneď dva príklady – jeden pozitívny a druhý trochu naopak.

Spomínam si ako takto na jar na vtedy ešte našej Strečnianskej traja chlapi po dlhej zime čistili interiér auta. Pritiahli ho tesne pod okná, z poschodia spustili možno päťdesiatmetrovú predlžovačku a predlho všetko vysávali. Potom spokojne odišli na pivo, pretože spokojná po takom výkone musela byť aj milostivá domáca pani. Na zdravie, chlapci!

Druhý prípad je od nás z dediny. Neďaleko býva starý mládenec, ku ktorému občas zájdem. Raz som si všimol, že v kuchyni, rovno pred chladničkou, mu zo stropu visí dlhá pavučina. Nechcel som narúšať súkromie, a tak som pavučinu nechal veselo visieť v pôvodnej polohe. Ak sa ten človek chcel bez úrazu dostať do chladničky, musel vždy tú pavučinu obísť. Inak to možné nebolo. To sa mu, podľa mojich pozorovaní, darilo takmer mesiac. Potom tam už pavučina nebola. Možno ju odstránil alebo, čo je pravdepodobnejšie, spadla vlastným pričinením.

Pokiaľ ide o čistenie, v každom počítači si môžete nainštalovať fúru rôznych programov. A potom jediným kliknutím na klávesnici vyčistiť, čo len chcete. S čistením domácnosti sa ľudstvo, žiaľ, doteraz tak ďaleko nedostalo. Možno časom. Momentálne je tu akýsi náznak ďalšieho vývoja. Kúpiť si môžete automatický vysávač. Zadáte mu príslušný program a zatiaľ, čo vy popíjate kávičku, on pobehá po celom byte. No, prosím.

Ani metlu však v tejto chvíli nevyhadzujem. Možno sa ešte zíde. A keby aj nie, mám ju v ponuke. Môže na nej odletieť nejaká miestna bosorka.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky