INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Presýpacie hodiny- Včielka Mája zabávala Petržalku

Presýpacie hodiny- Včielka Mája zabávala Petržalku

Tak si tu v Petržalke žijeme. Slnečno. Konečne sa skončilo to zimné nekonečno!!! Všetci sme pookriali, vyšli z našich panelákových domov(ov) na prechádzky, zajazdiť si na bicykloch či korčuliach alebo skejtbordoch. Potešila sa aj príroda, ktorá ozelenela a zakvitla, čím neskutočne skrášlila a dofarbila Petržalku vo všetkých jej častiach. No a mňa a asi štyri stovky ľudí zas v dobrom zasiahol program Máje Velšicovej v utorok 23. apríla v Dome kultúry Zrkadlový háj.

Herečka a speváčka Mája Velšicová, ktorá vlastnými zbraňami „bojuje“ za pozitívne myslenie a kolektívnu spriaznenosť (zjednodušene povedané), pred rokom začala organizovať, autorsky pripravovať a viesť projekt s názvom Bratislavské štrnky-brnky. Tentoraz však šlo o Petržalské štrnky-brnky. A brnkalo sa v nich predovšetkým na veselú nôtu. Vstupné sa nevyberalo, a tak dvojhodinový program nemal núdzu o divákov, najmä seniorského veku.

Vrtká ako včielka Mája Velšicová ho aj moderovala a okrem vlastných speváckych, informačno-vzdelávacích (napr. o histórii Sadu Janka Kráľa, či využití bobkového listu) a zábavných vstupov predstavovala tiež svojich hostí. Úvod patril seniorskému speváckemu zboru Melódia z Petržalky, nad ktorým má Mája patronát. Okrem iného zaspievali Bratislavskú hymnu, ktorej text ležal na všetkých stoloch, aby sa mohlo pridať publikum. Napísala ho samotná Mája na nápev ľudovej piesne Biela ruža rozkvitala. Hymnu sme si zopakovali tiež na záver celého podujatia, ktoré zasponzorovala Nadácia Vladimíra Bajana. Petržalský starosta nám tam osobne chýbal, ale zastúpila ho jedna príjemná poslankyňa (prepáčte, že neviem jej meno).

Medzi hudobné hviezdy patrili stále šarmantná a štíhla slávica Nora Blahová a spevák Miro Švába, ktorí keď spustili staré hity (hlavne z vlastného a z repeteovského – ale trochu aj zo slnečno-balkánskeho – repertoáru), ľudia prišli na tanečný pľac a normálne to naplno „rozbalili“ – taktiež najstarší účastník, ktorý má vyše osemdesiat rokov!

Čo mňa však potešilo ešte viac, bol fakt, že ďalšími hosťami sa stali dvaja Petržalčania, moji priatelia – moja dvorná ilustrátorka Natália Murat-Oravcová a František Horniak, rytec a grafik, dvojnásobný nositeľ ocenenia Najkrajšia známka sveta! Natália je profi novinárkou, ale vyprofilovala sa tiež ako výtvarníčka (priniesla na akciu ukážky zo svojej tvorby, teda zo svojich drobnokresieb, ktoré poznáte aj z tejto rubriky, a dala do tomboly svoju poslednú knižku Na koho to slovo s/padne – ilustrované básenky novinárky s oceľorytinou Fera Horniaka podľa jej kresby Písmenkové smetisko), ale aj fotografkou – najradšej fotí Pečniansky les, o ktorom porozprávala zopár kuriozít. Ferko zas ukázal známkový hárok s názvom Bratislavský hrad (dal ho tiež do tomboly), ktorý uspel vo svetovej konkurencii – aj tak trocha vysvetlil prečo (ale ja tieto technologické veci neviem zopakovať).

Želám vám, aby ste aj vy stretali, a čo najčastejšie, takéto Májky, ktoré stmeľujú ľudí zmysluplnou zábavou, počas ktorej sa všeličo podozvedajú a zoznámia so skutočnými osobnosťami. Ďalšie Štrnky-brnky sa budú konať 13. mája vonku pred hotelom Carlton.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.