INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalský denník

Petržalský denník

V Petržalke bývam celý svoj 25-ročný život a musím uznať, že mi toto sídlisko prirástlo k srdcu. Pripomína mi menšie kozmopolitné mesto, kde spolu nažíva množstvo rôznorodých ľudí.

Kto vyrástol v Petržalke, vie oceniť jej dynamiku napríklad aj v tom, že tu podľa nálady vždy nájde ten správny program. Kto sa chce „štafírovať“, vyberie sa na „špacír“ do Auparku, kto si chce len nezáväzne „poklábosiť“, dá si kofolu v jednej z lokálnych putík. Kto chce byť práve sám, zavrie sa vo svojej izbe v paneláku a komu chýba príroda, vyberie sa pozdraviť labute na Draždiak.

Keď je doma hustá atmosféra, alebo nám nad hlavami prebieha práve hlasná susedská hádka, je najlepšie sa vypariť z domu s dobrou výhovorkou. „Došiel chlieb, idem ho kúpiť.“

A už aj sa predo dvermi obchodu stretávajú mnohí s podobným zámerom. Tí, ktorí sa chceli na chvíľu prejsť, tí, čo sa rozhodli na chvíľu opustiť byt. Nedávno som sa musela zoširoka usmiať, lebo pri jednom z hypermarketov stála hŕstka susedov z paneláku, ktorá sa bez problémov zabávala so slniacimi sa bezdomovcami.

– No čo, ako si sa vyspal?

– Ja dobre. A ty?

– Strašne. Lezú po mne mravce, to sa nedá vydržať!

Skupina vyprskla do smiechu.

A takto si tu vieme nažívať, keď v sobotu ráno vyjde slnko a všetci máme lepšiu náladu. S pochopením, bez predsudkov a s humorom.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky