INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Jeme druhotriedne?

Jeme druhotriedne?

Len čo  na Slovensku  vypukol tohtoročný  pôst, začalo sa v našich končinách zoširoka debatovať o potravinách a ich kvalite. Najmä o  potravinách nepôstnych.  Nečakaná téma.

Vraj  v našich obchodoch, na rozdiel od krajín niekdajšieho Západu,  sa vyskytujú akési druhotriedne,   z  dovozu. V salámach je menej mäsa a inde zasa menej niečoho  iného ako napríklad v takom Rakúsku.

Priznám sa, sám by som na niečo také nikdy neprišiel. Až po upozornení. S jedinou výnimkou. Ak by mi namiesto dvanástky načapovali pivo desinu, to by som ich načapal okamžite. Dopočul som sa, že na našich pultoch sa vyskytol dovozový ementál bez dierok a voňavé korenie bez vône.  Tomu koreniu rozumiem, ale komu chýbajú zahraničné dierky?

Bleskovo  sa vyrojili naslovovzatí odborníci na danú problematiku. Porovnali, hodnotili, odporúčali.  Nemáme vraj  také veci kupovať. Máme predsa naše, kvalitné, slovenské.   Tie  sú  nebotyčnej kvality.  Aj som si chcel zakúpiť mozarellu z Liptova,  ale nič také  som v ponuke nenašiel. Kúpil som  si  teda  našu bryndzu. S dôverou.  Naši ma určite neoklamú …

A činili sa aj naši zodpovední činitelia. Vraj to nenechajú len tak. Nie je   predsa  mysliteľné, aby  sme my,  rovnocenní  členovia únie,  pojedali  akési  produkty pochybnej kvality. Už to zašlo za prijateľnú hranicu.  Urobia všetko pre  to, aby sa veci pohli k lepšiemu. Ako dlho to potrvá, nevedno.

A tak  všetko zatiaľ ide po starom. Pred pár dňami som narazil na akési pirohy plnené mletým mäsom. Z dovozu. Na zarosenom obale som sa snažil rozlúštiť, čo tam bolo malými písmenami napísané. Skoro mi prsty omrzli. Okrem toho, že ich mám variť cca osem minút, som však nerozumel ničomu. Najmä  som sa vôbec nedozvedel,  či sú to pirohy napríklad tej rakúskej kvality. Nuž čo,  zostáva mi len veriť, že po ich konzumácii na to nedoplatím žalúdočnými problémami.

Rovnako verím  aj v to, že raz sa v našich obchodoch predsa len objavia dovozové potraviny  nielen s menším, ale aj väčším  obsahom čohokoľvek. Presne a jasne označené. A s informáciami čitateľnými aj bez lupy.

Pred pár dňami som v televízii  zhliadol anketu zainteresovaných o predaji cudzokrajných tovarov  u nás. Zodpovední zástupcovia obchodných reťazcov sa

vyjadrovali nekompromisne. Vraj dovoz a predaj menej kvalitných potravín nie je fér voči zákazníkom.  Treba sa usilovať o to, aby spomínaná kvalita  bola čo možno najvyššia.

Dúfam, že na to, čo  porozprávali pred kamerami,  si spomenú aj vo chvíli, keď v tom ich supermarkete budú tajne prebaľovať mäsové  a iné výrobky  po záruke.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky