INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Od apatie po rúbaj!

Od apatie po rúbaj!

Poznáte to, niekto alebo niečo sa začne po krátkom či dlhšom čase prejavovať v úplne inej fazóne, než na akú ste boli zvyknutý, alebo akú ste si vo svojich predstavách viac či menej vykonštruovali. Podľa závažnosti a letory sa človek postsocialistický k problému potom aj stavia od apatickej ľahostajnosti až po viacstupňový hnev. Svokra, sused, jeho pes, programová mizéria v televíziách, reexport liekov, parkovanie… Výpočet by sme mohli matematicky označiť ako nekonečný. Práca s nekonečnom je ale v matematike všeobecne tak trošku chúlostivý pojem, vraj kedysi považovaný za neriešiteľný, z čoho rezultoval nejeden historický matematický paradox.

K paradoxom, i keď nie z oblasti matematiky, priraďujem aj fakt, že za pofidérnu diktatúru proletariátu sme výmenou vyštrngali reálnu vládu ľudu, ktorá očividne dláždi cestu diktatúre. Stále častejšie počuť výstražné hlasy o tom, že v boji proti extrémizmu,  neonacizmu a ďalším spoločensky neprijateľným prejavom sme zaspali. Nemyslím si, že na toto konštatovanie nájdeme vhodnejší prímer, než slová Jána Wericha – zaspával som s pocitom, že celý svet je v prdeli. Keď som sa ráno zobudil, tak som mal ten pocit ďalej. Asi neviem spať. Zato naša slovenská spoločnosť dokáže sladko spinkať aj keď z reproduktorov inštitúcie verejnej správy v mestskej časti hlavného mesta!!! režú a rúbu do krve práve v deň výročia popravy vojnového zločinca, prezidenta vojnovej Slovenskej republiky. Náhoda? Vraj stalo sa tak na želanie. Určite. Ale čie? Na to by mali odpovedať nepočujúci starosta, poslanec i  úradníčka bez základných historických vedomostí. Čo robia takí ľudia vo verejnej správe? A dokedy tam budú? Otázky bez odpovedí sa množia, prachom prikryté nacistické polovojenské hnedé košele Sturmabteilung (SA) sú predobrazom pre samozvané vlakové hliadky. Majú cestovný lístok, nateraz nikoho na verejnosti netlčú, všímajú si len neprispôsobivých, tak čo? Kde je chyba? A navyše, dobrodinci ľudstva majú svoju parlamentnú stranu, tak čo sa s tým budeme párať, no nie?

Tak si myslím, že keď demokratické voľby dokážu revitalizovať akúkoľvek diktatúru, musí byť v silách schopnej demokratickej spoločnosti aj vedieť zabrániť jej v rozpínavosti. Hovoriť o tom, že štát už pred rokmi nasadil koncepcie a akčné plány, vypracoval legislatívny zámer boja proti extrémizmu je hovoriť, slušne povedané, o mlátení prázdnej slamy. Alebo, ak chcete,  o neschopnosti vyrovnať sa s bravúrou strany, ktorá je nateraz, aspoň na prvý pohľad, osamotená.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky