INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Hostia majstrov i neobjavené talenty

Hostia majstrov i neobjavené talenty

Kaviareň Kafé LAMPY na Černyševského ulici sme už v novinách spomínali niekoľkokrát. Nedá sa inak, sú totiž miestom, kde sa neustále niečo zaujímavé deje. Vernisáže, výstavy, prednášky, koncerty, divadelné vystúpenia, kurzy tanca. K tomu príjemné prostredie, pozorný personál, a výborná káva. Nečudo teda, že si ich všimli aj iní. My sme sa rozprávali s charizmatickou Andreou Reichovou, ktorá je nielen majiteľkou, ale v prvom rade dušou celého podniku.

– Anglický portál venujúci sa cestovaniu, kultúre, umeniu a jedlu, The Culture Trip, vás zaradil medzi 10 najlepších kaviarní v Bratislave, pričom ste sa v top desiatke umiestnili ako jediní z Petržalky. Také hodnotenie zrejme poteší, aká bola vaša prvá reakcia?

OK, poviem pravdu. Keby pán Henri Oliver z portálu The Culture Trip tušil, že si prečítam až jeho tretí mail, kde nám túto novinku s hrdosťou oznamoval, neviem, či by nám to ocenenie nevzal späť J. Prosím, nikdy mu to nepovedzte! No fakt, že portál s návšetvnosťou 25 miliónov ľudí ročne si všimol našu petržalskú kaviareň, s nami zamával. Ocenil nás totiž za to, kvôli čomu sme kaviareň budovali – že Petržalka nie sú iba paneláky, že tu žijú skvelí a vzdelaní ľudia, ktorí milujú dobrú kávu a kultúru. To je odkaz aj turistom, ktorí sa do Bratislavy chystajú. A to za tie prvé dva roky driny rozhodne stálo.

Kafe lampy interier

–  Chvália vašu čerstvo praženú kávu, domáce dezerty, personál i zariadenie. Vybudovať si dobrú povesť je ľahšie ako si ju udržať – aký je váš recept?

Myslím, že ani to vybudovať si povesť a dôveru nie je jednoduché. Naši klienti nás spočiatku pozorovali a pýtali sa, čo je zámerom našej prevádzky. Na našu odpoveď, že aj na pravej strane Dunaja môže pulzovať spoločenský život, niektorí krútili hlavou. A dnes sa s nimi často stretávame na našich podujatiach alebo len tak pri káve a sme šťastní. A áno, udržať si to, čo sme  vybudovali, je veľká zodpovednosť. Každý deň rozmýšľam, čo sa dá urobiť lepšie. Dôležité je zachovať si toto nadšenie a pozorne počúvať každú spätnú väzbu. Rozprávať sa s ľuďmi a rozmýšlať, čo by ich mohlo prekvapiť. Veľmi mi pomáha, že som s návštevníkmi v osobnom kontakte, kedykoľvek k nám prídu.

kafe lampy exterier

– V recenzii portál spomína i kultúrne akcie – výstavy, koncerty a dokonca i tanečné kurzy, ktoré sa u vás konajú. Každý mesiac sa u vás vystrieda niekoľko umelcov – hercov, spevákov, výtvarníkov ale aj iných zaujímavých hostí, napríklad odborníkov na kávu, či čokoládu.  Prečo vám nestačilo byť LEN kaviarňou a rozhodli ste sa priniesť Petržalke tento kultúrny bonus vašich podujatí?

– V Petržalke som vyrastala od 9 rokov a dodnes tu bývajú moji rodičia aj brat so svojou rodinou. Keď som sa neskôr “privydala” do Starého Mesta, mohla som porovnávať možnosti ako tráviť voľný čas na oboch stranách Dunaja. Petržalka sa odvtedy zmenila, no veľa ľudí má dodnes zakódované, že všetko zaujímavé sa začína až za mostom. Mojím prvým zámerom nebolo vytvoriť kaviareň, mal to byť skôr priestor pre prednášky, workshop, divadlá a hudbu. Snažila som sa najmä zužitkovať svoje predchádzajúce odborné skúsenosti. Ale keď som si prvýkrát privoňala k vôni čerstvo namletej kávy a spoznala umenie jej prípravy, bolo mi jasné, že tieto veci idú krásne k sebe.

Komfort našich troch priestorov dovoľuje zažiť niekoľko príjemných pocitov v jednom čase. Aj preto sa u nás stretávajú umelci a hostia od Petržalky až po východ Slovenska a často vítame aj návštevy zo zahraničia. Hostíme majstrov ako aj nové objavy. Pri káve u nás diskutuje odborná verejnosť a pár metrov od nich džavocú male deti, ktoré prebehnú svoje témy pri ich detskom kapučínku. Tešíme sa, že ich stále máme čím prekvapiť.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky