INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Súbor Petržalčanka opäť prekvapí

Súbor Petržalčanka opäť prekvapí

Občianske združenie Petržalčanka, ktoré sa domácemu publiku už zviditeľnilo dramaticko-hudobným pásmom približujúcim svadbu typickú pre najväčšie európske sídlisko, vykročilo do roku 2015 s novými predsavzatiami. Hoci jeho predstavenie, ponúknuté vlani na šiestich pódiách, videli už stovky divákov, amatérski herci, herečky, speváci, speváčky a hudobníci ho budú ponúkať aj naďalej. Je totiž blízke nielen obyvateľom hlavného mesta, ktorí sa doň v uplynulých desaťročiach presúvali z celého Slovenska za prácou, ale aj ďalším s podobným osudom. Rovnako sa totiž rozrastalo každé väčšie okresné mesto! Je preto viac než samozrejmé, že prisťahovalci si so sebou prinášali zvyky zo svojho rodiska. A kde inde by ich uplatnili, ak nie práve na svadbe patriacej k nezabudnuteľným životným udalostiam?

Ešte detaily a nový kroj súboru Petržalčanka bude hotový
Ešte detaily a nový kroj súboru Petržalčanka bude hotový

„V máji zahráme predstavenie o petržalskej svadbe v Kultúrnom stredisku na Kramároch a v auguste v Trenčianskych Tepliciach. V súčasnosti rokujeme s ôsmimi zástupcami miestnych samospráv. Ak to vyjde, uvidia nás v kultúrnom zariadení na Vajnorskej, ďalej v Rači, Ružinove, Rusovciach, Podunajských Biskupiciach, ale tiež v Čičmanoch, Piešťanoch a Prešove,“ prezradila predsedníčka združenia Alžbeta Korbelová.
Osobitné úlohy stoja pred speváckou skupinou, ktorá pri príležitosti podujatia Bratislava pre všetkých uplynulý víkend vystúpila už tradične na nádvorí Primaciálneho paláca. Ďalšia skúška kvality ju čaká na Prehliadke speváckych súborov Bratislavského kraja v Pezinku, ktorú organizuje krajská organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska. Tu by sa účinkujúci mali blysnúť už v nových krojoch.
„Novinkou, do nácviku ktorej sme sa už pustili, budú tanečné prvky, ktoré spestria spevácke vystúpenia. Ochotu pomôcť nám v tomto smere prejavila Alicka Dontová, ktorá vlani za dlhoročnú činnosť v miestnej kultúre prevzala ocenenie Osobnosť Petržalky,“ priblížila A. Korbelová. Ako ďalej uviedla, okrem stoviek hodín trpezlivého nácviku si tieto smelé plány petržalských seniorov vyžadujú finančnú podporu. O tú sa občianske združenie uchádza u petržalských a mestských poslancov, ale aj na Ministerstve kultúry SR.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky