INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Hovoríme s herečkou Martinou Tomanovou

Hovoríme s herečkou Martinou Tomanovou

Martina Tomanová patrí do skupiny mladých začínajúcich herečiek. Aj napriek skutočnosti, že má iba 16 rokov, hrá v úspešnom seriáli RTVS Tajné životy Emu Krajčovičovú. V súčasnosti študuje druhý rok herectvo na bratislavskom konzervatóriu. Okrem herectva sa intenzívne venuje spevu a tancu. Láska k herectvu ju pritiahla, už ako šesťročné dievčatko do divadla Alkana, bola členkou Detskej rozhlasovej dramatickej družiny, odkiaľ sa dostala až k dabingu. Navštevovala Muzikálovú akadémiu v divadle Nová scéna, pôsobila v divadle Ludus a teraz je aj členkou obnovenej Komornej opery Bratislava. Narodila sa v tomto meste a veľmi rada sa vracia k starým rodičom v dedinke pri Topoľčanoch.

Ako si sa dostala do seriálu Tajné životy?
– Vlani v marci som bola na konkurze, kde okrem mňa bolo veľa ďalších dievčat, všetky staršie ako ja. Po dvoch týždňoch mi zavolali, že som tá, ktorú si vybrali do seriálu. Bola som veľmi šťastná, hlavne preto, že doteraz sa mi nenaskytla takáto skvelá príležitosť.

V spomínanom seriáli hráš Emu Krajčovičovú. Čo máte ty a tvoja postava spoločné?
– Spoločné nemáme vôbec nič. Som presný opak Emy, aj preto sa mi táto rola od začiatku veľmi zapáčila. To, že som ako 15-ročná hrala 18-ročnú dievčinu, bola pre mňa výzva. Okrem toho som predtým, ako som išla na pľac, strávila dvadsať minút v maskérni, kde mi maľovali na oči čierne linky, lakovali nechty na čierno, dávali do nosa falošný piercing, obliekali do kožených a potrhaných vecí. Priznám sa, nikdy predtým som tak nevyzerala, ani som samú seba nespoznávala. Dokonca ani herci, s ktorými som hrala takto zamaskovaná, ma nepoznali.
Musela si v seriáli skúšať niečo, čo vo svojom súkromnom živote nerobíš?
– Ako som hovorila, Ema je pravým opakom mňa, takže veľa vecí, ktoré som robila pri natáčaní, som nikdy nerobila. Napríklad pri natáčaní s Gabikou Marcinkovou som musela fajčiť i napriek tomu, že v súkromnom živote nefajčím. To som povedala aj výrobnému štábu, takže ma pred ostrou museli učiť, ako sa zapaľujú a fajčia cigarety. Bol to aj pre nich vtipný zážitok, pretože sa na mne všetci dobre zabávali. To nie je však jediná vec, ktorú som v seriáli robila a v súkromnom živote nerobím. Napríklad sa nestretávam s takými partiami ľudí, nekradnem, nie som zlá a drzá ako Ema.

Tajne životy

S kým si spomedzi hercov rozumieš najviac?
– Musím povedať, že všetci herci boli veľmi milí a priateľskí. Všetci, aj režisér, brali ohľad na to, že som začínajúca herečka. Vždy, keď sa dalo, mi pomohli a cítila som sa medzi nimi veľmi dobre. Najviac som si asi rozumela s Lenkou Košickou, ktorá hrá v seriáli moju mamu, veľmi mi prirástla k srdcu aj preto, že som s ňou točila najčastejšie.

Stíhala si natáčanie popri škole, alebo si musela veľa vymeškávať?
– Moja škola je veľmi náročná. Niektoré dni som v škole od ôsmej ráno do ôsmej večer, čo je veľmi vyčerpávajúce. Naši profesori nám hovoria, že si máme zvykať, lebo v divadle budeme oveľa dlhšie ako do ôsmej. Natáčanie mi našťastie vyšlo na koniec školského roku a väčšinu častí som natočila cez letné prázdniny, takže zo školy som vymeškala veľmi málo.

Sú ľudia, ktorí sa nikdy nevedia rozhodnúť. Ty si sa pre herectvo rozhodla definitívne?

– V tomto mám jasno už veľmi dlho. Herectvu sa chcem venovať definitívne. Je to skvelá profesia, pri ktorej musíte byť stále na nohách. Nemohla by som mať zamestnanie, pri ktorom by som celý deň sedela pri počítači, každý deň riešila tie isté problémy. Na herectve sa mi páči jeho rôznorodosť. Jeden večer môžem hrať v divadle prezidentku, druhý sa môžem vrátiť do minulého storočia a tretí večer môžem byť dokonca princezná. Nastúpila som na konzervatórium s jediným cieľom – raz sa určite stanem herečkou.

Dalo tebe herectvo to, čo od neho očakávaš?
– Dalo, dalo mi naozaj veľa. Skúsila som si herectvo pred kamerou, ktoré sa líši od toho divadelného. Mám nové skúsenosti, spoznala veľa nových ľudí, hercov, veľa som sa od nich naučila. Určite ma tieto poznania posunuli ďalej a už teraz sa teším, verím a dúfam, že prídu ďalšie príležitosti.

Kto najviac ovplyvnil tvoje rozhodnutie byť herečkou?
– Hlavne mamina, ktorá so mnou a mojou sestrou chodila do divadiel už keď sme boli maličké. Viedla nás kultúrnym smerom a prihlásila na divadelné krúžky. Veľmi sa nám to páčilo a naďalej sa navzájom podporujeme. Sestra teraz študuje herectvo v Londýne, ja na Slovensku, stále si pomáhame a podporujeme v divadelnej i filmovej činnosti.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky