INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Tak si myslím – Kvetinky a machri 

Rok sa s rokom stretol a v kalendári sme si opäť našli ôsmy marec, čo už vyše stovky rokov je celosvetovým sviatkom žien. V predchádzajúcom režime to bolo jednoduché. Ženy dostali červený kvietok, uterák, sexi zásterku k sporáku a príhovor súdruha riaditeľa o tom, ako si ich strana, podnik a, samozrejme i on sám, vážia. No a potom sa oslavovalo až do rána, až do rána bieleho.

Po prevrate niekoľko zadubencov opečiatkovalo globálny sviatok žien komunistickou nálepkou a bolo upratané. Zadubenec, nezadubenec, kvietky si však k našim ženám nachádzali cesty i bez fanfár a novodobých fanfarónov, ktorých, mimochodom, máme v krajine pod Tatrami viac, ako by sa na normálny štát patrilo. Kyticu dostávajú naše ženy aj na druhú májovú nedeľu, ktorá už tradične patrí všetkým maminám. Zaslúžia si ich, netreba vravieť, že prečo, ale. Tri bodky sa nekonajú, následne prídu celé vety o očividnej skrivodlivosti.

Medzinárodný deň mužov má v kalendári dátum 19. november a jeho zmyslom je poukázať na zdravotné rizikové faktory mužov. Pofidérnej dôstojnosti sviatku trošku uberá fakt, že na tento deň pripadá aj Svetový deň toaliet. Žiadne víťazstvo. Oslavy s myšlienkami na prostatu v tieni hajzlíkov nie sú dvakrát dôvodom na zvesela prežitý deň. Aby sa nepovedalo, tatuškovia, ňaňkovia, apkovia či fotríci majú aj svoj Medzinárodný deň otcov, stanovený na tretiu júnovú nedeľu. Sú to, takpovediac, sviatky v utajení. Nehorázne, ako keby sme my, muži, boli piate kolo u voza, nezaslúžiac si ani to dobré slovo a teplé objatie. Veď, stačí iba tak, na papieri, no nie? Pri všetkej skromnosti si dovolím tvrdiť, že v daných prípadoch ide o neslýchanú diskrimináciu takmer poloviny obyvateľstva, s čím by sa malo čo najskôr niečo urobiť.

Ako otec a muž som osobne diskriminovaný viackrát. Uvedomil som si to po prečítaní listu, adresovaný organizátormi občianskeho zhromaždenia predstaviteľom akademickej obce, so žiadosťou o symbolické zrušenie prednášok v deň konania, aby si naša nositeľka budúcich rán (rozumej začiatkov dní ružových, nie pohrôm) mohla zaprotestovať. Dotklo sa ma to, prečo oni áno a mne nikto nezavolá, nenapíše, slovkom nepodvihne moju zdeptanú vieru v demokraciu? Tričko mám nachystané, aj transparent v angličtine namaľovaný, aby bol zrozumiteľný bársakým  turistom, aj za slušné Slovensko vulgárnosťami a inými kultúrnymi prejavmi som ochotný kadečo porobiť.

Všetkými desiatimi som aj za dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin. Len, preboha, kde ich nabrať? O angažovaných psychopatoch a  šialencoch opojených mocou sa z novín a z iných zdrojov dozvedám denne, prečo ale naše jednosmerne zamerané mienkotvorné médiá, ktoré všetko vedia, mi neprezradia, kto je kto a prečo práve tam či onam ho treba zaradiť? Alebo náš nadstranícky pán prezident, ten by určite vedel odporučiť národu čestných kandidátov, ktorí bez pekelného nutkania korumpovať, podvádzať na daniach a zneužívať moc, povedú národ k lepším zajtrajškom. Žiaľ, transparentmi proklamovaná, charakterovo zocelená bytosť poslanecká je požiadavka priezračná ako krištáľ a neprehľadná ako sama politika.

Tak si myslím, že máme veľa dobrých ľudí, ktorí nemusia tušiť kam kráčajú a máme machrov, ktorí v tom až veľmi dobre vedia chodiť.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky