INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Presýpacie hodiny – Mafia sa (ne)triafa

Presýpacie hodiny – Mafia sa (ne)triafa

Tak si tu, v Petržalke, žijeme. Rozhárane. Rozbito. Rozostrene. Akoby nám zrak aj ostatné vnemy akosi kolísali, nevedeli sa ustáliť, lietali sem a tam. „Akoby sme sa vozili na grafe, ktorý ukazuje našu hektickú činnosť srdca, čo však – na druhej strane – paradoxne znamená život,“ múdro zahlásil Miško Hrdopýško, ktorému predstavivosť teda nechýba. „Moceme sa hore-dole, ako na húsenkovej dráhe, aj tak hlučne, nebezpečne,“ lakonicky pípla Vierka, bledá ako stierka.

Všetci vospolok sme mali na mysli nepríjemné až otrasne drsné udalosti posledných dní, týždňov, mesiacov, ktoré trasú nielen Petržalkou, ale celým Slovenskom a spol. O dušu kmášu a trasú verejnou mienkou, ale aj kreslami či mešcami. „Čo to má byť? Zase velikánske hogo-fogo? Zase búrlivé oblbovanie? Aj tak sa nič nevyrieši, teda v náš prospech,“ zamračil sa Jarčin Karči, ktorý si radšej zaspieva ako zalamentuje. „Politicko-hospodárska strieľačka, a pekne naostro,“ skúsil to upresniť Urban Turban, ktorého vedia pobaviť aj smutné informácie (šťastná to povaha). „Veď terčov je dosť, aj na vývoz…,“ pridal sa Dalibor Výbor a pokrčil ramenami, že aspoň v tomto problém nemáme, čo je čo povedať.

Kde je pravda? Komu/čomu veriť? Koho a ako – od hlavy či od žalúdka? – vyšetriť? A kto? A čím? Kde sú nejaké kontrolné páky, či, môjtybože, kam sa podel zmysel pre zodpovednosť? Pandorina skrinka so zlom a zákernosťou nemá dna. „Rozprávkovo šťastný koniec nehrozí,“ poznamenal Ferdiš Nevíš, „ani len koniec sa nerysuje“. „Priveľa otázok na jednom písmenkovom smetisku,“ zahlásila naša Patália Písmenková, ktorá pochádza z mediálneho prostredia. „Slová, slová, slová, za ktoré sa dá naozaj veľa schovať…“

Ja vám želám – keď už bičíkom a riekankami triafať, tak iba tými veľkonočnými. Symbolicky, no presne trefne a najmä – pre zdravie a úprimný úsmev.

Vaša Dáša

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky