INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Presýpacie hodiny – Mafia sa (ne)triafa

Presýpacie hodiny – Mafia sa (ne)triafa

Tak si tu, v Petržalke, žijeme. Rozhárane. Rozbito. Rozostrene. Akoby nám zrak aj ostatné vnemy akosi kolísali, nevedeli sa ustáliť, lietali sem a tam. „Akoby sme sa vozili na grafe, ktorý ukazuje našu hektickú činnosť srdca, čo však – na druhej strane – paradoxne znamená život,“ múdro zahlásil Miško Hrdopýško, ktorému predstavivosť teda nechýba. „Moceme sa hore-dole, ako na húsenkovej dráhe, aj tak hlučne, nebezpečne,“ lakonicky pípla Vierka, bledá ako stierka.

Všetci vospolok sme mali na mysli nepríjemné až otrasne drsné udalosti posledných dní, týždňov, mesiacov, ktoré trasú nielen Petržalkou, ale celým Slovenskom a spol. O dušu kmášu a trasú verejnou mienkou, ale aj kreslami či mešcami. „Čo to má byť? Zase velikánske hogo-fogo? Zase búrlivé oblbovanie? Aj tak sa nič nevyrieši, teda v náš prospech,“ zamračil sa Jarčin Karči, ktorý si radšej zaspieva ako zalamentuje. „Politicko-hospodárska strieľačka, a pekne naostro,“ skúsil to upresniť Urban Turban, ktorého vedia pobaviť aj smutné informácie (šťastná to povaha). „Veď terčov je dosť, aj na vývoz…,“ pridal sa Dalibor Výbor a pokrčil ramenami, že aspoň v tomto problém nemáme, čo je čo povedať.

Kde je pravda? Komu/čomu veriť? Koho a ako – od hlavy či od žalúdka? – vyšetriť? A kto? A čím? Kde sú nejaké kontrolné páky, či, môjtybože, kam sa podel zmysel pre zodpovednosť? Pandorina skrinka so zlom a zákernosťou nemá dna. „Rozprávkovo šťastný koniec nehrozí,“ poznamenal Ferdiš Nevíš, „ani len koniec sa nerysuje“. „Priveľa otázok na jednom písmenkovom smetisku,“ zahlásila naša Patália Písmenková, ktorá pochádza z mediálneho prostredia. „Slová, slová, slová, za ktoré sa dá naozaj veľa schovať…“

Ja vám želám – keď už bičíkom a riekankami triafať, tak iba tými veľkonočnými. Symbolicky, no presne trefne a najmä – pre zdravie a úprimný úsmev.

Vaša Dáša

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: +421 905 273 414, +421 905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201