INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ako si užívať seniorský vek? Stále dobrí vás to naučia

Ako si užívať seniorský vek? Stále dobrí vás to naučia

Dôchodkový vek je pre mnohých len číslo. Nezáleží na tom, koľko máte rokov, ale na tom ako sa k nim postavíte a ako si ich viete užiť. Mnohých určite netreba presviedčať, že ide o ďalšiu zaujímavú kapitolu života, obdobie kedy môžete využiť svoj voľný čas na množstvo zaujímavých aktivít. Sú však aj takí, ktorí nevedia čo s časom a možnosťami, ktoré sa pred nimi po odchode na dôchodok objavia.

Vnímať starnutie bez stresu a brať ho ako zaujímavú kapitolu svojho života, to je prístup, ktorý sa snaží do povedomia Bratislavčanov v dôchodkovom veku vniesť nezisková organizácia STÁLE DOBRÍ. Aby svoj voľný čas využiť zmysluplne a s nápadom, pripravuje pre nich atraktívne podujatia. V kaviarni Berlinka v budove Slovenskej národnej galérie organizuje pravidelné stretnutia Bratislavčanov nad 60 rokov pod názvom Čaj o piatej. Zo seriálu podujatí si veľkú popularitu získala Tančiareň, v ktorej si seniori zatancujú pod vedením tanečných majstrov.

Diskusie o knihách priamo s ich autormi vedú seniori počas Literárnych večerov, Hudobné večery zas ponúkajú príjemnú atmosféru s klasickou hudbou v súčasnom prevedení. Vyhľadávanými sú aj komentované prehliadky aktuálnych výstav v Slovenskej národnej galérii, prehliadky mesta s výkladom, ale aj poznávacie vychádzky do prírody. V spolupráci s Domom Quo Vadis pridali STÁLE DOBRÍ k programu aj pravidelné prednášky lekárov a iných odborníkov na rôzne užitočné témy týkajúce sa seniorov. Čo je okrem samotnej ponuky aktivít bezpochyby zaujímavé, že ich seniori môžu všetky navštíviť bezplatne.

V apríli prichádzajú STÁLE DOBRÍ so špeciálnou ponukou edukačno-zábavného popoludnia Radosť byť seniorom, ktoré seniorov privíta 15. apríla od 15. h v hoteli Devín. Je určené tým, ktorí sa chcú stretnúť so zaujímavými a inšpiratívnymi ľuďmi, dozvedieť sa užitočné informácie ako sa starať o svoje fyzické a duševné zdravie či rodinné vzťahy. Popoludním sprevádza ambasádorka podujatia Iveta Malachovská, ktorá sa postará o to, aby sa na ňom cítili dobre návštevníci ale aj atraktívni hostia. Tými budú exhlásateľka Ada Straková, speváčka Marcela Laiferová a herec Ferko Kovár. Pri jarnom posedení pri káve sa s vami podelia o životné spomienky a rady ako si v zdraví a s dobrými vzťahmi s okolím žiť šťastný a naplnený seniorský život.

Súčasťou programu budú aj prednášky a diskusie na rôzne seniorské témy. Od  doktorky Čunderlíkovej z centra Memory sa dozviete ako si precvičovať pamäť a udržiavať ju v kondícii. Šediny sú dnes módnym trendom a elegantným doplnkom mnohých dám a pánov v najlepšom veku, ako sa o ne postarať a umocniť ich krásu poradia špecialisti z vlasového štúdia  Hairline. Ak stojíte pred otázkou riešenia vzťahov v rodine, príďte si vypočuť prednášku a diskutovať o nich s psychologičkou, doktorkou Poliakovou. Poradí vám, ako mať dobrý vzťah s deťmi a vnúčatami a uistí vás, že sa to dá zvládnuť s prehľadom. Generálna riaditeľka Slovenskej národnej galérie Sandra Kusá vás prevedie programom galérie a jej ponukami určenými špeciálne pre seniorov.

Netreba sa pozerať na svet spoza okien svojich bytov. Seniorský vek si treba užiť, venovať sa sebe a svojim blízkym. A prísť sa o radosť byť seniorom podeliť aj na akcie z programovej ponuky pre tých stále dobrých. Všetky potrebné informácie o podujatiach a ich programe nájdete na www.staledobri.sk a budeme vás o nich informovať aj na stránkach Petržalských novín.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky