INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Hlasy zdola

Hlasy zdola

Niekedy mám pocit, akoby ľuďmi zvolení zástupcovia na rôznych stupňoch samosprávy zabudli, z čej vôle sa vlastne na poslanecké stoličky dostali. Pred voľbami sa z nich stávajú sľubotechny. Pomaly prisahajú, že ani spávať nebudú, len aby zlepšili životné podmienky tých, čo idú k urnám. Keď získajú pevnú pôdu pod nohami, voliči sú im ukradnutí.

Nie tak dávno to dokázali Ján Budaj a Peter Hochschorner, ktorí na rozdiel od ostatných poslancov zastupujúcich v mestskom zastupiteľstve Petržalku (práve Petržalčania ich do tohto orgánu zvolili), neodhlasovali zníženie solidárneho finančného príspevku tzv. menším mestským častiam. A to aj napriek tomu, že tieto pomoc silnejších využívajú aj na nepodstatné veci, napr. inzerciu či šitie krojov. Žeby títo páni o potrebách Petržalky málo vedeli? Je to možné. Ján Budaj, ktorý sa medzičasom vyšvihol dokonca na viceprimátora, za Dunaj totiž zavíta iba príležitostne, napríklad keď sa otváral nový zimný štadión, keďže v tejto mestskej časti nebýva. No a druhý menovaný sa vlani na rokovanie petržalských poslancov unúval iba dva razy, čo práve nesvedčí o jeho záujme o blaho sídlišťanov.

Vrcholnými ignorantmi potrieb obyčajných ľudí sú však mnohí členovia nášho zákonodarného zboru. Nekonečné diskusie o chove psov, ktoré stále nevedú k bezpečnosti ľudí stanovením mantinelov pre nezodpovedných a arogantných chovateľov, nemajú konca-kraja! Azda poslanci NR SR nechodia po uliciach a nevidia, ako svoju povinnosť veľa psičkárov zanedbáva? Nežijú v početných bytových domoch, kde sa väčšina prispôsobuje menšine chovajúcej zúrivých psov – zabijakov? Neprechádzajú sa po oddychových zónach a nevidia hrôzu v očiach tých, ktorí z nejakej príčiny nedôverujú voľne pusteným psom bez náhubkov? Ak na obyčajný život páni z Hradného vrchu nemajú čas, potom nech pozorne počúvajú hlasy zdola. Vrátane starostovských. Pretože práve starostovia schytajú prejavy nespokojnosti a hnevu ľudí ulice.

 

 

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201