INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Habemus vernum

Habemus vernum

Je prvý deň tohto týždňa a – zasa padá sneh. Lepí sa na stromy, šľahá do tvárí, maskuje výtlky ako prísľub ďalších zničených predných či zadných náprav áut.

To bude nadávok, šľakom trafení z cestárov, štátu, magistrátu. Už to všade počuť. Ale ľudia predsa len niečo dostávajú. Dražejú lieky, pribúdajú nezamestnaní, stenčujú a vyprázdňujú sa peňaženky. Potraviny v obchodných reťazcoch už načim označiť ako otraviny, po požití a požutí ktorých by sa mali každé ráno skontrolovať členovia rodiny, či sa ho všetci dožili. Pravda, aj to len do večera, keď nás budú z telky zasa varovať, čo nejesť a akou kozmetikou sa nenatrieť, ak chceme byť nažive aj pozajtra.

Za niekdajšieho socializmu mohol za všetko svetový imperializmus a štyri ročné obdobia. Za súčasného kapitalizmu môže za všetko kríza. Podľa politikov. Národ sa tomu smeje a pýta sa, či ešte patríme do EÚ, teda Európy, keďže počtom goríl, čoby ozajstných vinníkov zla u nás, by malo byť Slovensko niekde v Afrike. Ešteže nám ostal aspoň okamihový smiech, lebo dražie už aj dobrá nálada.

Počasie je zimné, aj keď vo štvrtok už bol prvý jarný deň. Ešteže máme po bielom dyme z komína Sixtínskej kaplnky nového Františka. Habemus papam! Čaká nás slávnostnejšia Veľká noc. No ešte pred ňou poďme k Dunaju. Hodiť doň Morenu. Zapáliť ohník. Nech k nebu stúpa biely dym. Aby sme radostne všetkým oznámili: Habemus vernum! Máme jar!

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky