INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Deti a seniori  sa navzájom obohatili

Deti a seniori sa navzájom obohatili

Denné centrum na Osuského 3 považuje rok 2012 za mimoriadny. Európska komisia ho totiž vyhlásila za Rok aktívneho starnutia, tolerancie a spolupráce medzi generáciami. To významne ovplyvnilo zameranie tohto najväčšieho seniorskeho centra v Petržalke.

„Nadviazali sme spoluprácu so Základnou a Materskou školou na Gessayovej ulici, čo pre nás bolo niečo celkom nové. V rámci Dňa zeme sme škôlkarom vysádzali kvety a skrášľovali ich areál. Školákov sme zasa učili vyrábať kvety z plastových fliaš,“ povedala v úvode februárovej členskej schôdze „klubistov“ členka samosprávy Eva Weissová. Seniori počas nasledujúcich mesiacov nechýbali ani na farebnej olympiáde uskutočnenej v rámci Medzinárodného dňa detí, kde oslávencov potešili sladkosťami. Inokedy pre maškrtné jazýčky najmladšej generácie Petržalčanov pripravili chutné nátierky a napiekli medovníky.

Deti sa dospelým odmenili vystúpeniami v Dennom centre na Osuského, jedným poblahoželali ku Dňu matiek. A kto mal zo seniorov záujem, toho školáci naučili základom práce s počítačom. Nádherné spomienky všetkých zúčastnených sa viažu k spoločnej exkurzii zrekonštruovaného petržalského vojenského bunkra. Rok 2012 jednoznačne osobitne obohatil život zástupcov najmladšej a najstaršej generácie Petržalčanov.

seniori posedenie

K tradičným aktivitám dôchodcov patria oslavy jubilantov, návštevy kultúrnych a tanečných podujatí, mikulášske posedenie, predvianočné či fašiangové vypekanie dobrôt a pod. Vlani k nim pribudli dva mesiace vyrábané vianočné premety a dekorácie, ktoré potom ponúkali za dobrovoľné ceny návštevníkom prvých Vianočných trhov v Petržalke. Za zlatý klinec vo svojej minuloročnej činnosti považujú seniori 16. jún, keď zvíťazili na Petržalských dňoch vo varení guláša. Na dostihovej dráhe sa po ňom len tak zaprášilo!

V Dennom centre na Osuského 3 bolo vlani evidovaných 90 členov, z toho iba 9 mužov. A ako odznelo na členskej schôdzi, všetci sa chcú poďakovať Evičkám Kovácsovej a Weissovej, ktoré na seba dočasne prevzali povinnosti dlhodobo chorej vedúcej centra. Tej želajú skoré uzdravenie.

  • Michaela Dobrikova

    test123

  • michaela

    test

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky