INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Tristojeden  a viac

Tristojeden  a viac

Ako som sa z telky dozvedel,  vraj  na bratislavský Ples v opere pozvali tristo prominentných osobností nášho verejného života. A ja som pozvánku nedostal.

Z čoho som usúdil, že v spoločenskom rebríčku sa nachádzam v skupine tristojeden a viac. Viac koľkokoľvek.  Slovensko má  vyše päť miliónov  obyvateľov.

Pozrime sa teraz spolu, čo sa v jednej z domácností dialo po  tom, ako pozvánka na exkluzívny ples pristála na stole.

Milostivá pani žiarila šťastím. Manžel žiaril o niečo menej, hlavou mu totiž prebehla myšlienka,  čo všetko bude musieť zacvakať.  Rozhodol sa dokonca, že v prípade mimoriadnej finančnej príhody si oblečie rovnaký ancúg ako pred rokom. Vymení akurát motýlika s tým, že nikto nič nezbadá.

Milostivá uchopila príležitosť za pačesy. Obehla zopár vychytených stylistov, nejaké módne salóny  a dohodla, ako bude vyzerať to, čo si na seba navlečie. Absolvovala  zopár hodín úprav celej tej, ako hovorieval  dnes už nebohý kamarát a známy fotograf Jožko Baran, handrovej parády. Potom už stačilo dotiahnuť iba zopár maličkostí. Kaderníčku, kozmetičku, manikérku, vybrať šperky, kabelku, topánky,  voňavku, rúž, umelé mihalnice  a podobne. Všetko originál. Toľko prvé dejstvo.

Viaceré účastníčky sa celú tortúru neskôr  snažili bagatelizovať, vraj  ten špás v ich prípade  netrval dlhšie ako obliekanie sa do práce. Kto chce, nech uverí. Výnimku predstavovali iba dve baby. Jedna známa herečka, ktorá priznala, že má šaty z požičovne, a známa moderátorka.  Tá na rovinu povedala koľko pred plesom namáhavo  schudla.

Dejstvo druhé sa odohrávalo priamo v Slovenskom  národnom divadle. Nádherná sála, jagavé lustre,  nablýskaný  parket, vyberaná spoločnosť a hriešne drahý bublinkový nápoj. Nádhera. Vytúžený cieľ. Lenže, pozor!  Usmievajte sa,  kráčajte graciózne, konverzujte nonšalantne. Skrátka, dávajte si bacha. Všade totiž striehnu stylisti, módna polícia, fotografi. A tiež všelijako zamaskovaní bulvárni novinári. Len nič nepokaziť. Ale inak, radostne a veselo. Toľko v stručnosti druhé dejstvo.

Tretie  lemujú domáce kulisy. Milostivá  na internete  hľadá,  aké sú najčerstvejšie ohlasy. S hrôzou zisťuje, že po všetkom tom martýriu a nehoráznych výdavkoch sa v  zozname najhoršie oblečených dám nachádza aj  jej  meno.

A tomu všetkému sa ako členka klubu Tristojeden a viac mohla vyhnúť a manžel  ušetriť pekných pár eur.  Celkom určite,  ak by sa zúčastnili na plese v našej dedine. Tu ani jedna z dám do prvej slovenskej trojstovky určite nepatrí.  Hoci… Aj u nás sa našla osôbka, ktorá si nafotila  takzvané dedinské celebrity a o rok ich potom ohovorila, že si dva razy po sebe obliekli tie isté šaty.

Plesová sezóna trvá od Troch kráľov do Popolcovej stredy.  Tá tohto roku pripadne  už na 14. februára. V našej obci dovtedy musia stihnúť: detský maškarný ples, maškarný ples dospelákov, ples poľovníkov, futbalistov a farský ples. Päť kusov! Pýtal som sa, čím sa ten farský bude líšiť od ostatných. Vraj ničím. Akurát budú vyberať na opravu kostola.

S tou fotografkou  celú záležitosť vybavili. Už to určite neskúsi. Nikde žiadni stylisti, módna polícia. A už vonkoncom nie obskúrni novinári. Bude veselo. Do tanca aj do spevu. Konverzácia voľná. Tak!

P.S.: Mojou túžbou je usporiadať maškarný ples dvojtvárnych. Aby  každý povinne  namiesto masky  prišiel s tou  pravou tvárou. Mnohých by ste určite nespoznali.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky