INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Juraj Molnár: Chcem mať zlatú Janského plaketu

Juraj Molnár: Chcem mať zlatú Janského plaketu

Nechýba na žiadnej Petržalskej kvapke krvi. Aj kvôli najbližšej, Valentínskej, prišiel skôr z Tatier. Krv pravidelne darováva už desať rokov, no tí, ktorí tekutinu najvzácnejšiu darovali v rámci Študentskej kvapky krvi, nedostávali preukaz darcu. Preto má „len“ desať (vlastne v čase, keď budete čítať toto číslo našich novín, už jedenásť) oficiálnych odberov a bronzovú Janského plaketu. Petržalčan, Juraj Molnár (28 r.).

Prečo si sa už taký mladý rozhodol darovať krv?

  • Bolo to kvôli mame. Mala rakovinu a ukázalo sa, že by som pre ňu mohol byť vhodný darca krvnej plazmy. Vôbec som neváhal. No, skôr, než mi ju stihli odobrať, mama zomrela. Tak som sa rozhodol, že keď už som nemohol pomôcť jej, tak pomôžem niekomu inému. Tak pomáham a mám z toho dobrý pocit.

Pomoc sa však dnes príliš nenosí. A teraz nemám na mysli len darovanie krvi…

  • Aj mňa mrzí, že sme k sebe často ľahostajní, že nás nezaujímajú problémy našich kamarátov, kolegov, susedov. Ale nemyslím si, že treba pomáhať úplne každému. Napríklad zásadne nepodporujem žobrákov, ľudí, ktorí od iných drankajú peniaze namiesto toho, aby išli niečo robiť. Na druhej strane rád pomôžem chorým, najmä malým deťom, ktoré majú pred sebou celý život a mali by ho prežiť plnohodnotne a s radosťou. Asi aj preto chodím darovávať krv. Inak im totiž pomôcť neviem.

Máš v oblasti darcovstva nejakú métu?

  • Chcel by som získať zlatú Janského plaketu (pozn. red.: mužom sa dáva za 40 odberov). Dúfam, že mi to zdravie dovolí.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky