INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Aj mamy a tatovia môžu byť „spisovateľmi“

Aj mamy a tatovia môžu byť „spisovateľmi“

Kristína Farkašová, mama krásnych dvojičiek a úspešných, dnes už knižných trojičiek aktuálne krstila svoj nový prírastok. Ako sama hovorí, v tomto prípade je len „výrobkyňou polotovaru.“

Kristína Farkašová nie je len herečka či moderátorka, ale najmä mama. Mama, ktorá dala materstvu akoby osobitý rozmer. Prináša ho vo svojich knihách. A tak k Som mamaStále som mama pribudla ďalšia. Tentokrát však ten najdôležitejší obsah napíšu samotní čitatelia – rodičia.

Kniha Som nový človiečik je totiž originálnym zápisníkom toho, čo si žiadny malý drobec nemôže pamätať – začiatok svojho príbehu. „A preto som sa v koprodukcii s rodičmi malých človiečikov rozhodla urobiť novú knižku. Keď si ju zakúpite, bude len zápisníčkom. To najcennejšie pre svojho človiečika z nej urobíte vy. … jednoduchý, vtipný, negýčový, dojímavý a taký osobný darček,“ hovorí o knihe Kristína.

Som nový človiečik je, ako odznelo aj na krste, kniha písaná srdcom. Píšu ju totiž rodičia pre svoje deti. A práve tí sa stali aj krstnými rodičmi knihy, pretože Kristína práve ich považuje za jej autorov. Deti sa tak neskôr, už ako dospeláci, čoby majitelia tejto knižky, dozvedia aj o tom, ako sa pre neho či pre ňu vyberalo meno, ako sa rodičia dozvedeli, že čakajú nového človiečika, ale i to, kto a kde chodieval kočíkovať, akému darčeku sa malý Samko, Janko, Katka, Paťka najviac potešili. No a to najzaujímavejšie až najzáhadnejšie? Dve tajomné obálky, do ktorých mama a otec vložia niečo, čo bude ich ratolestiam odkazom do budúcna.

A čo odkazuje Kristína tým, ktorí malého človiečika aktuálne nemajú? „Nevadí, knižku si môžete vytvoriť aj spätne. Ja napríklad už dnes viem, že ju darujem svojim rodičom. Pretože aj ja chcem vedieť začiatok svojho príbehu.“

A čo prezradila Kika len Petržalským novinám?

Kniha Som nový človiečik bude pre každého nového človiečika originálna, keďže každý je originál a každému do tejto knižky zaznamenajú rodičia niečo iné. Ale všeobecne, čo by si chcela, aby si všetci noví človiečikovia v tejto knižke, keď ju budú neskôr ako „velkáči“ čítať, našli?

Istotu, že začiatok ich príbehu bol najkrajší možný, vtipný a plný lásky. 

Si mamina dvojičiek – tak opäť podobne – čo by si chcela, aby si v takejto knižke našli tvoje dve dievčence?

Začiatok ich príbehu plného lásky a humoru. Aby mali istotu, že sa je v živote, ktorý nie je vždy úplne jednoduchý, o čo oprieť. 

A na záver – spomínaš v súvislosti s knižkou, že aj spätne je do nej možné zaznamenať všetky  dôležité momenty. Čo by si ty sama chcela v takejto knižke nájsť, objaviť, zistiť … možno aj čo nájsť v tých záhadných dvoch obálkach?

Asi istotu, že som vznikla z lásky. 

Foto: Facebook Kníhkupectvo Martinus – Bratislava

EVA VAŠKOVÁ

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky