INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Asi som tiež hejter

Asi som tiež hejter

 Prišiel za mnou  známy  s nezvyčajnou prosbou. Aby som mu zistil, čo presne znamená slovo HEJTER. Vraj ho tak nazvala šesťnásťročná  dcéra, pretože jej všeličo vyčítal. Konkrétne, že sa dobre neučí, má neporiadok vo vlastnej izbe, nepomáha  doma a podobne. Skrátka, veci, ktoré  tí, čo nás splodili,  vyčítali aj nám. Klikli sme na doktora Googla a ten po bleskovej porade s pani Wikipédiou zistil že: Hejter je slangový výraz pre človeka, ktorý nevie konštruktívne vyjadriť svoj negatívny postoj a ani jeho príčinu. A tiež nemá snahu o nápravu.

To ho dožralo. Vraj, ako sa  má o nápravu snažiť on? Poradil som mu, aby s domácimi prácami zabral ešte viac, prípadne aspoň raz do týždňa dcérenke kompletne upratal izbietku. A nech mi príde povedať, ako to celé dopadlo.

Samozrejme, dopadlo to  škaredo. Pre toho známeho. Nie pre dcérenku a mamičku. Tá do boja vytasila  argumenty ťažkého kalibru. Z nich vyplynulo, že dotyčný  zo svojho mužského pohľadu vidí všetko len negatívne. A nemá pochopenie. Zle hodnotí fakty. Skrátka, hejter, presne tak, ako to v podobných prípadoch píšu na sociálnych sieťach.  Osobne som si viaceré  príspevky, no povedzme príspevky,  na internete  prečítal. Z nich  som vydedukoval, že hejter je prakticky každý,  kto má iný názor. A teda zrejme aj ja. Musím sa nad sebou zamyslieť.

V tej chvíli som si spomenul  aj na komunikačnú novinku, ktorú nám čerstvý vetrík nedávno dovial spoza oceánu. Alternatívny fakt. Na svet prišiel krátko po inaugurácii prezidenta USA. V tamojších novinách písali, že na spomínanom akte  sa zúčastnilo menej ľudí ako na tom predchádzajúcom.  Osoba blízka hlave štátu  povedala,  že práve naopak,  ľudí tam bolo viac. A to je vraj alternatívny fakt. Nie dezinformácia, či klamstvo.  Rozkošné.

Faktom je, že v obyčajnej domácnosti sú možnosti narábania s alternatívnymi faktami pomerne obmedzené.  Povedzme taký riad. Je umytý, alebo neumytý. Hoci, aj tu je istý manévrovací priestor  – časť je umytá. Zato možnosti od komunálnej až po vysokú politiku sú priam nebotyčné. Máme sa na čo tešiť.

V tejto súvislosti nemožno obísť ani  termín – politická korektnosť. Čo to je? Už som si vypočul viaceré učené dišputy na túto tému, ale nie som o nič múdrejší. Niečo z tých debát sa však predsa len vyrozumieť dalo. Zjednodušene povedané, vo svetovej politike odteraz pôjde o priamočiarosť, vecnosť, ráznosť. Žiadne zjemňovanie, či dokonca ohľady. Rovno k podstate veci. A tvrdo.

To by nám, Slovákom, malo jednoznačne vyhovovať. Na podobný štýl sme stavaní a zvyknutí. Svedčia o tom počty zranených a ošetrených v krčmách, na zábavách a zábavných podujatiach. A tiež štatistiky o rozvedených manželstvách. Len pre zaujímavosť: Podľa údajov z vlaňajška  na Slovensku  až štyridsať percent novomanželov  si doma načaté do piatich rokov na rovinu dopovie v súdnej sieni.  Jednoducho,  sme  tvrdí ako sa patrí. A teda svetoví.

Ak vás  v tomto čase  doma, alebo na sociálnej  sieti, hocikde , všelijako označujú, berte to  jednoducho tak.

P.S. Určite ste si všimli, koľko dobrodincov sa napriek všetkému  zlému okolo nás  v poslednom čase vyrojilo. A všetci  majú ušľachtilé úmysly. Všetci chcú vaše dobro, nedajte si ho vziať. Tú poslednú vetu som nevymyslel ja, ale humorista svetového mena.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky