INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Staňte sa členom Petržalčanky!

Staňte sa členom Petržalčanky!

Viac ako tridsať členov Občianskeho združenia Petržalčanka na svojom dvojdňovom pobyte v prekrásnom prostredí hotela Zátoka na brehu seneckého jazera hodnotilo uplynulý rok. Okrem práce im však ostal čas aj na oddych, zábavu a na plánovanie činnosti v tomto roku. Obzretie sa za hudobno-dramatickým pásmom z 80. rokov minulého storočia, ktorému dali výstižný názov – Petržalská svadba, pozitívne zviditeľnil Petržalčanov a hlavne aktivity petržalských seniorov. Len za minulý rok seniori s týmto programom vystúpili 9-krát a v priebehu troch rokov 20-krát. A to nielen na pôde viacerých bratislavských mestských častí, ale aj za hranicami mesta i kraja.

„Toto stretnutie je mojím poďakovaním všetkým, ktorí sa na projekte Petržalská svadba zúčastnili, ako aj speváckej skupine. Nácviku, skúškam i vystúpeniam ste venovali množstvo času a herecké výkony, ktoré ste podávali, boli naozaj obdivuhodné. Vložili ste do nich kus života a svoje srdce, ukázali ste zmysel pre humor, oživili ste tradície, ktoré ste si zachovali zo svojej mladosti. Preto všetkým účinkujúcim členom bez rozdielu patrí moje veľké ďakujem,“  zdôraznila predsedníčka združenia Alžbeta Korbelová a dodala, že súbor je zložený z jednotlivcov, v ktorom má každý jeden svoje nezastupiteľné miesto.

Amatérski herci účinkujúci v hudobno-dramatickom pásme Petržalská svadba na všetkých pódiách zožali úspech a uznanie, čo ich posúva ďalej a vyššie. V rámci združenia vypracovali a podali projekt na tanečno-divadelné predstavenie pod názvom „Petržalské páračky“. Opäť chcú priblížiť tradíciu zo slovenských dedín, z čias 60. až 70. rokov minulého storočia. Bude prepletená humorom a nebudú tu chýbať typické klebety, hádky ale aj krásne piesne a melódie. „Ešte v januári by sme chceli začať s nácvikom, ktorý, predpokladám, by sme mohli zvládnuť v priebehu troch mesiacov tak, aby sme v druhom polroku mohli už vystupovať na pódiách,“ prezradila predsedníčka združenia.

Spevácka skupina Petržalčanka hľadá harmonikára, spevákov a speváčky. Skupina totiž začína nacvičovať nové pásmo – tanečno –divadelné  predstavenie Petržalské páračky Záujemcovia, hláste sa u Alžbety Korbelovej na tel.č. 0918 023 342 alebo 02/62412593.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky