INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Palec hore – Ako nás sneh zasypal

Palec hore – Ako nás sneh zasypal

„Aha, malé biele čudo padá z oblohy,“ vraví mi kolegyňa v práci. Po pár minútach sa však vločky zväčšovali a sneženie naberalo na intenzite. Pohľad to bol priam rozprávkový. Hnedé konáre stromov sa pod náporom ťažkého snehu začali čoraz viac prehýbať. Z okna sme len s údivom sledovali kontrast krásy a zároveň kalamitu, ktorú môže spôsobiť.

Ak sú zle odhrnuté cesty, tak nadávame na cestárov. Podľa mňa je však nemysliteľné, aby pri takej intenzite sneženia bola celá Bratislava dokonale odhrnutá. Na ujazdenom snehu sa mali autá a autobusy čoraz väčšie problémy s rozbiehaním. Kolesá sa prešmykovali na mieste, čo dopravu ochromilo úplne. Nie len tú na kolesách, ale aj koľajovú. Bola som svedkom toho, ako sa na krátkom úseku vytvorila kolóna desiatich dvojvozňových električiek. Meškanie autobusov sa stále predlžovalo, až mnohé linky prestali chodiť úplne. Trvalo skoro pol dňa, kým sa situácia trošku zlepšila. Cestári stihli pobehať väčšinu ciest a pomohlo aj to, že prestalo snežiť.

My, dospeláci, ktorí sme sa museli premiestňovať či už do školy alebo do práce, sme z nádielky snehu až takú radosť nemali. No deťúrence, tie boli priam nadšené. Polročné prázdniny pred nimi a kopce snehu k dispozícii. Sídliská nám začali zdobiť tuční, bieli páni s čiernymi gombíkmi a mrkvovým nosom. Stopy po sánkach boli všade navôkol.

Sneženie nám spôsobilo veľa problémov a vrások na čele, no dalo nám aj to najcennejšie, a to nefalšovanú detskú radosť, ktorú sprevádzali krásne úsmevy a zvonivý smiech.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky