INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Bratislava sa vrátila späť o desaťročie

Bratislava sa vrátila späť o desaťročie

Hovorí sa, že orgány a inštitúcie, ktoré žijú z odvodov daňových poplatníkov, sú najhoršími hospodármi. Najnovšie to potvrdzuje Dopravný podnik Bratislava, ktorý po deviatich rokoch zrušil odťahovú službu. Je preň vraj stratová. Za tri roky na nej údajne prerobil 85 500 eur. Pozoruhodné je, že súkromnej firme zaoberajúcej sa touto činnosťou na území hlavného mesta sa naopak darí.

Na internete sa v tej súvislosti rozvinula zaujímavá diskusia. „Veď, prečo si nepredať zlatú sliepku, čo by mohla znášať zlaté vajcia!“ poznamenáva jeden z diskutérov na margo toho, že dopravný podnik bude v tejto činnosti suplovať 48 mesiacov firma, ktorá v Bratislave úspešne a so ziskom odťahuje autá už dlhé roky. Dvojstranná zmluva môže byť následne predĺžená. V zásade to teda znamená, že bratislavský dopravca sa vzdal toho, k čomu ho vlastne prinútili svojho času práve bratislavskí motoristi. Tí sa totiž pred desaťročím vzbúrili proti tomu, že majú pokuty za odtiahnutie áut z ciest patriacich hlavnému mestu platiť súkromnej spoločnosti. Prečo a akým právom? pýtali sa. Nespochybňovali pritom policajtmi vyrubenú pokutu ani poplatok za odtiahnutie, lebo si boli vedomí, že v prostredí nepriateľskom na parkovanie (ktoré sa, mimochodom, nezmenilo) pochybili. Štvalo ich však, kam ich peniaze smerujú. Vraj by ich to trápilo menej, keby vedeli, že ich dostane mesto, ktoré by ich mohlo prípadne použiť na opravy ciest.

Dnes sa teda Bratislava vrátila tam, kde bola. Naozaj musela? „Pán Belfi (generálny riaditeľ DPB – poznámka autorky) by mal zložiť funkciu. Ak dokáže odťahovku prevádzkovať súkromná spoločnosť so ziskom a navyše aj zakúpiť nové vozidlá, svedčí to o manažérskej neschopnosti DPB,“ hodnotí ďalej internetový diskutér. Dačo na tom bude. Dopravný podnik je akciová spoločnosť hlavného mesta. Otázka je, či je vôbec akcieschopná.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky