INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Stopy v snehu

Stopy v snehu

Nie som priaznivcom odstavovania áut mimo plôch na to určených. Nepresvedčili ma ani uniformovaní strážcovia poriadku, keď ma už pred rokmi vyzývali k pochopeniu a ohľaduplnosti. Vraj, kde majú tí chudáci vodiči nechať svoje vozidlá, keď je v Petržalke tak málo parkovísk! Treba byť tolerantný, tvrdili. Zaslúžia si však majitelia koní pod kapotou naozaj takých obetavých zástancov?

Odpoveď na túto otázku ponúkli aj dni, keď sa na naše sídlisko rozprestrela snehová perina. Na štvorcovom kilometri som narazila hneď na troch pánov, ktorí by pre svoju ľahostajnosť a necitlivosť mali odovzdať vodičský preukaz na dopravnom inšpektoráte.

auto, sneh

Prvý sa bez mihnutia oka postavil na priechod pre chodcov pri autoškole na Wolkrovej. Mestských policajtov, kam smeroval telefonát, zaujímalo, či je „zebra“ zasnežená. Samozrejme, že bola! Zvislé dopravné značenie však nie! Či ho teda dotyčný vodič nemal rešpektovať?!

Len pár metrov ďalej sa ďalší bezočivec postavil na zasnežený trávnik. Ale aj pre jeho správanie mali muži v rovnošatách pochopenie. Ako vraj mohol vedieť, že tam už nie je vyasfaltovaný chodník, keď je všetko biele? Dôvod bol zrejmý, keďže majiteľ auta v jednom z tunajších domov býva minimálne 30 rokov. To, pochopiteľne, mestskí policajti vedieť nemusia, na druhej strane ich to však nemá čo zaujímať.

parkovanie, sneh

Za majstra sveta možno označiť tretieho motoristu. Keď sa sa svojím autom pohýnal z chodníka lemujúceho parčík pred športovou halou Pengym na Černyševského ulici, zacúval tak nešťastne do lampy verejného osvetlenia, že ju poškodil. Škodoradostník by azda mohol ľutovať, že sa umelohmotný kryt v tvare veľkej lopty neskotúľal na kapotu štartujúceho auta, ale s rachotom spadol na opačnú stranu. Ak očakávate, že vodič vystúpil v snahe zistiť, čo spáchal, ste na rovnakom omyle, akého som sa dopustila v tej chvíli ja. Pridal plyn a zmizol za prvým rohom. Ostali po ňom len stopy pneumatík v snehu.

Vodiči tohto razenia sa správajú rovnako aj vtedy, keď sa sneh milostivo skrývajúci všetky nedostatky roztopí. Prejsť po rozmoknutých trávnikoch im nerobí problém. Prečo aj?

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky