INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Dobrá partia

Dobrá partia

Spevácky súbor, stolný tenis, turistika, exkurzie, spoločenské hry, kreatívne dielne, kúpeľné pobyty, spolupráca so školami a škôlkami… Keď Európska únia rok 2012 vyhlasovala za Rok aktívneho starnutia mohla prísť na Vyšehradskú 35 natočiť inštruktážne video. Činorodý duch, ktorý vládne v tomto petržalskom Centre seniorov je inšpiráciou pre celú Bratislavu.

Oficiálne je tu registrovaných 88 seniorov. Niektorí prídu len raz do mesiaca, iní sa v nebytových priestoroch petržalského paneláku stretávajú každý pracovný deň. „V tomto roku nám pribudli šiesti. Najstaršia dáma má úžasných 89 rokov, lúšti krížovky, číta verneovky, vyšíva. Činnosť členov v centre je výborná, zapájajú sa do akcií, podľa ich vyjadrení je škoda každého dňa, keď je klub zatvorený,“ hovorí vedúca klubu Ružena Borzová.

Tunajšia stolnotenisová partia získala v októbrovom turnaji O pohár petržalského starostu prvenstvo v ženskej i mužskej kategórii. Zvučné meno si poctivo buduje spevácky súbor Melódia, ktorý má v tomto roku už 25 členov. Nacvičujú priamo v klube a výsledok ste mohli počuť na nejednom kultúrnom podujatí. Momentálne cibria piesne na svoj v poradí už druhý album, s nahrávaním by chceli začať čoskoro. Centrum sa výborne prezentuje aj vlastnoručnými dekoráciami, ktoré verejnosti ponúka počas jarných a zimných sviatkov. Ani ich stánok nechýbal na prvých petržalských vianočných trhoch. Nesmieme zabudnúť ani na poznávacie výlety a spoločné dovolenky.

V roku 2012 v Petržalke Nadácia Orange realizovala projekt Reťaz skúseností – Most generácií, v rámci neho sa vytvárali tzv. trojičky z centier seniorov, materských a základných škôl. Vyšehradská našla partnerov v ZŠ Turnianska a MŠ Lietavská. Už úvodné podujatie Deň Zeme na Turnianskej dokázalo, že seniori a deti sa vedia spontánne zabávať. Počas roka si užívali spoločné výlety, školáci učili seniorov pracovať s počítačom a tí im zase priblížili doby, keď deti vyrastali bez mobilov a internetu. Spolu s rodičmi škôlkarov zveľadili areál na Lietavskej, ponatierali ploty a tešili sa z podujatí, ktoré si recipročne pripravovali. „Dohodli sme sa, že budeme v stretnutiach pokračovať aj v tomto roku. Určite pripravíme spoločné vystúpenia a už plánujeme aj výrobu veľkonočných dekorácií a korbáčov. Reťaz skúseností bola krásna a zmysluplná myšlienka, ktorá nezapadla prachom, ale oživila životy seniorov, žiakov a škôlkarov,“ dodáva pani Ružena, ktorá za to, ako vedie klub, získala v minulom roku ocenenie Osobnosť Petržalky. Jej stratégia je pritom jednoduchá, podporuje len to, čo ľudí baví a čo si sami žiadajú.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky