INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Aké boli Vianoce v Stredisku sociálnych služieb?

Aké boli Vianoce v Stredisku sociálnych služieb?

Určite ich môžeme charakterizovať ako čas, keď sa hluk, hnev a nepokoj premenia na lásku a ticho. Atmosféru Vianoc nepripomínali len zapálené sviečky, ale aj množstvo vianočných pozdravov a posedení. Našim seniorom predvianočné chvíle spríjemnili a  popriali krásne a šťastné Vianoce deti  zo Súkromnej ZŠ Felix na  Haanovej, ZŠ Lachova 1, ZŠ Jelenia a deti zo Súkromnej  materskej školy na Vavilovovej ulici.

Popriať  krásne a radostné sviatky prišli  aj študenti Strednej zdravotníckej školy  zo Strečnianskej, ktorí v Stredisku vykonávajú nielen svoju prax, ale stali sa  aj našimi dobrovoľníkmi, čiže vo svojom voľnom čase  pomáhajú našim  seniorom a venujú sa im.

V Zariadení opatrovateľskej služby na Mlynarovičovej v predvianočnom čase zazneli krásne tóny v podaní speváckeho súboru Melódia. Speváci  popriali našim obyvateľom krásne vianočné sviatky a  vianočnými pesničkami  nielen potešili  ich srdiečko, ale aj vyčarili  príjemnú vianočnú atmosféru.  K sviatočnej pohode nechýbala ani pieseň Tichá noc, ktorú si zanôtili obyvatelia spolu so spevákmi.

O dobrú a veselú náladu sa postaral aj pán Klepáč, ktorý každoročne   prichádza do Strediska popriať šťastné sviatky a podarovať  našim seniorom pár veselých tónov so svojou harmonikou. Na Vianoce aj v našom Stredisku rozvoniavali koláčiky a medovníky pečené s láskou. Vianočný stromček svietil pestrými farbami  v očakávaní, že si všetci nájdeme pod ním veľa darčekov. A darčekov bolo naozaj dosť, vychutnali si ich hlavne deti a mamičky z krízového centra nášho Strediska.

Občianske združenie koncesovaných taxikárov a Sexi tuning tím, ktoré sa už druhý rok venujú charitatívnej zbierke pre krízové centrá, pozvali naše Stredisko  na charitatívny večierok pod názvom Xmass Drive, ktorého cieľom bolo  vyzbierať čo najväčšiu sumu  pre deti a mamičky, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých a ktorí sa ocitli v sociálnej núdzi. Akciu prišlo podporiť svojou účasťou  množstvo ľudí.  Organizátori pre deti pripravili bohatý program – maľovanie na tvár, zdobenie perníkov, maľovanie  vianočných obrázkov. Nechýbala skvelá  atmosféra, ktorá bola  umocnená vystúpením  rôznych hudobných skupín.  Ľudí v sále spájalo dobro, pomoc tým, ktorí to potrebujú.

Výťažok z charitatívnej akcie putoval na nákup vianočných darčekov, ktoré si detičky s mamičkami rozbalili priamo na Štedrý večer pri stromčeku. Vianoce sú  čarovné obdobie, ktoré by malo zostať v našom srdci čo najdlhšie a nášmu Stredisku sa to podarilo vďaka všetkým tým, ktorí nás obdarovali milým slovom,  piesňou  a finančnou pomocou .

Ďakujeme, že ste a nám pomáhate.

Kolektív Strediska sociálnych služieb Petržalka

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky