INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

 Ak niečo spraviť môžeme – tak to spravme!

 Ak niečo spraviť môžeme – tak to spravme!

Už niekoľko rokov po sebe vykračujeme s Petržalskými novinami za vami koncom januára. Dvadsaťtri krížikov, ktoré majú PN na pleciach, nás oprávňuje predpokladať, že cesta, ktorá je za nami, mala zmysel, že komunikačný most, čo sme spolu stavali, je spevnený stovkami príbehov ľudí a tisíckami informácií o živote na pravom brehu Dunaja. A každý január si želáme, aby sme si na tom pomyselnom moste boli nablízku a dokázali pomôcť Petržalke a jej obyvateľom.

Koncom vlaňajška sme požiadali čitateľov PN, nech nám napíšu, akú Petržalku by chceli mať. Čo im chýba, čo im robí radosť a čo by ju robilo ešte väčšou. Postrehy a názory čitateľov, ktoré nám prišli mailovou poštou, mali jednu spoločnú myšlienku: Petržalka už nie je len sídlisko a nútené prechodné bydlisko, ale domov, kde sa oplatí narodiť a žiť. Napriek tomu im všeličo chýba – a napodiv, nie sú to len miesta na parkovanie. Najčastejšie sa predstava budúcnosti spája s viacúčelovou športovou halou, resp. s priestorom, ktorý by charakterizovali šport, kultúra, oddych vo voľnom čase… Konkrétne sa k čitateľským návrhom vrátime podrobnejšie – aj s reakciou zodpovedných – v ďalších číslach PN. V tom aktuálnom čísle prinášame na stranách 2 a 3 informácie, ktoré sú pre realizáciou akýchkoľvek predstáv veľmi podstatné – vraciame sa totiž k rozpočtu, ktorý na tento rok schválili poslanci na decembrovom rokovaní miestneho zastupiteľstva (stalo sa tak ešte pred uzávierkou posledného minuloročného čísla PN). Pozorný čitateľ tam nájde aj priority mestskej časti.

Je pred nami rok plný výziev, otázok, očakávaní a sľubov. Zaželajme si, aby sme ho prežili v zdraví a sile, vo viere, že ak niečo spraviť môžeme – tak to spraviť musíme. Len tak sa dostaneme k cieľu a prejdeme aj mostom, na ktorom sa časom dostávajú pod nohy trhliny a hrbole.

Gaba Belanová, šéfredaktorka

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky