INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Neukončený poplach

Neukončený poplach

Siréna, ktorá sa rozozvučala po Petržalke vo štvrtok 9. januára desať minút pred 12. hodinou, naozaj splnila svoju úlohu. Keďže zaznela v inom ako zvyčajnom čase (tým je piatok na pravé poludnie), vystrašila mnohých z tých, čo ju začuli. Urobili, čo sa dalo čakať: obracali sa na všetky strany, aby sa dozvedeli, čo sa deje, či a kde unikol čpavok, ako o tom informoval ženský hlas po skončení výstražného signálu.

Telefóny vyzváňali na miestnom úrade, v redakciách, ale aj medzi príbuznými a známymi. „Naozaj sa niečo deje, lebo keď som vošla do vnučkinej izby, bol tam hrozný zápach! Hneď som zavrela okno, lebo sa tam nedalo dýchať,“ opisovala na chodbe jedného z petržalských panelákov svoje zistenia žena v dôchodkovom veku. „Mňa zasa svrbia oči,“ zdôverila sa jej suseda. Mladá žena s dieťatkom v kočíku sa pre istotu vrátila zo schodiska domov, nákup si vraj urobí neskôr…

V krátkom čase sa ukázalo, že išlo o planý poplach. Zaujímavosťou bolo, že z rôznych zdrojov bolo aj zdôvodnenie pustenej sirény rôzne. Kým v jednom zistili, že išlo o technickú poruchu na signalizačnom zariadení, v druhom sa o poplach údajne „postarala“ pani, ktorá tvrdila, že na Námestí hraničiarov cítiť čpavok. Na miesto okamžite vyštartovali záchranné zložky, ktorých meracie zariadenia tvrdenie občianky síce nepotvrdili, no siréna už bola pre istotu „vonku“.

Všetko teda našťastie dobre dopadlo, lenže… Veľa ľudí, ktorí nežeravili telefonické linky na všetky smery, čakali na odvolanie poplachu. Presne tak, ako sa to robí pri piatkových skúškach sirén. Nič také sa však nestalo. Až vo večerných spravodajských reláciách rozhlasu a televízií sa dozvedeli o technickej poruche. A to je dosť neskoro na to, aby nabrali odvahu vyjsť do ulíc alebo si vyvetrať domácnosť.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky