INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Parkovanie ZŤP

Ako obyvateľ Petržalky sledujem roky problematiku parkovania. Keďže sídlisko starne, a pribúda obyvateľov so zdravotnými problémami, bude potrebné riešiť problém, či pohybovo obmedzení budú mať nárok na vyhradené parkovanie.

Z dôvodu kontroly zo strany obyvateľov by som uvítala článok, ktorý by čitateľom Petržalských novín podrobnejšie vysvetlil, kto má nárok na toto parkovanie. Často ani nevieme identifikovať, komu z rodiny vyhradené parkovanie patrí, pretože všetci, čo ho používajú, sa pohybujú normálne ako my ostatní. V prípade, že v rodine je aj postihnutá osoba, vyhradené parkovisko využívajú iba rodinný príslušníci na bezproblémové parkovanie.

Ak sa postihnutá osoba napr. odsťahuje, zomrie, zdravotný stav sa jej po čase zlepší, parkovisko môžu užívať ostatní členovia rodiny aj dva roky naďalej.

Je veľký luxus, aby na jednu osobu boli 24 hodín rezervované 2 parkovacie miesta v hustej zástavbe, pretože zvyšok parkovacieho miesta už nikto nevyužije. Kto rozhoduje o pridelení takého rozšíreného parkovacieho miesta, keď tieto osoby nepoužívajú ani invalidné vozíky alebo iné pomôcky. V prípade že potrebujú viacej miesta k vôli nástupu do auta, nevyriešilo by to pridelenie parkovacieho miesta na kraji parkoviska pri chodníku?

Arogancia rodinných príslušníkov, ktorí toto parkovanie neoprávnene zneužívajú, je tiež na povšimnutie.

Vaša čitateľka

Poznámka redakcie: Materiál o podmienkach parkovania motorových vozidiel pre zdravotne postihnutých pripravujeme. Radi si k tejto téme prečítame aj vaše skúsenosti a názory.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky