INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka zvíťazila

Petržalka zvíťazila

V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca si 20. novembra podvečer starosta Petržalky Vladimír Bajan a prednosta petržalského miestneho úradu Miroslav Štefánik prevzali Národnú cenu SR za spoločenskú zodpovednosť za rok 2017. Petržalka zvíťazila v kategórii Organizácie verejného sektora. 

Súťaže v oblasti kvality a spoločenskej zodpovednosti vyhlasuje Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR. Ich cieľom je oceniť tie najúspešnejšie organizácie, ktoré v priebehu roka prešli komplexným hodnotením podľa európsky uznávaných kritérií a preukázali výborné výsledky a inovatívne manažérske prístupy v oblasti kvality a spoločenskej zodpovednosti.

Naša mestská časť sa do týchto súťaží aktívne zapája, je Oceneným finalistom súťaže v kategórii Organizácie verejného sektora. Okrem Ocenenia za zlepšenie výkonnosti získala od Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR aj titul Efektívny používateľ modelu CAF.

„Zodpovednosť sa, žiaľ, často z konania niektorých ľudí vytráca. My, v Petržalke, však zodpovednosť považujeme za jeden zo základných pilierov našej práce. Či už hovoríme o zodpovednosti k ľuďom, k životnému prostrediu alebo k budúcnosti. O tom, že spoločenskú zodpovednosť berieme vážne, svedčí aj získanie víťazstva v súťaži o Národnú cenu SR v tejto kategórii. Sme na ňu hrdí, pretože potvrdzuje, že ideme správnou cestou. O jej získanie sa zaslúžili mnohí zamestnanci nášho miestneho úradu, ktorým patrí moja vďaka,“ povedal starosta Vladimír Bajan.

 

  • Eva Kováčová

    Dobrý deň, gratulujem starostovi a prednostovi za ceny, ktoré získali za spoločenskú zodpovednosť za rok 2017. Neviem, z čoho všetkého sa skladá Organizácia verejného sektora, ale pokiaľ sa to týka zodpovednosti k ľuďom a životnému prostrediu mám vážne pochybnosti. Nezdá sa mi, žeby sa zodpovedne Petržalka starala napr, o dôchodcov, alebo k poriadku na verejných priestranstvách. Pomaly v každej obci je zabezpečené lacné stravovanie alebo až dovoz stravy dôchodcom na rozdiel od Petržalky.
    Čo sa týka poriadku: Nevyriešené otvorené smetné koše a prepáčte, hnoj, ktorý vzniká napadaným lístím s prímesou odpadkov, keď vystúpi človek z domu.
    Ani za štvrť milióna opravené Vlastenecké námestie má ďaleko k čistote, nehovoriac o mlákách ktoré treba prekonávať aby sa človek dostal na chodník od samoobsluhy po Wolkrovu ulicu.
    Prázdný rám, ktorý na ktorom kedysi boli plagáty o kultúrnom živote Petržalky len dotvára „idylický“ pohľad na sídlisko zo 60 tych rokov minulého storočia.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky