INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

EEI dostane za parkovacie karty menej

EEI dostane za parkovacie karty menej

Vedeniu mestskej časti Petržalka sa podarilo vyrokovať lepšie podmienky zmluvy s investorom, ktorý má v najväčšej bratislavskej mestskej časti vybudovať systém rezidenčného parkovania. Na utorňajšej verejnej prezentácii to oznámilo vedenie samosprávy. „Spoločnosť EEI dostane z parkovacích kariet menej peňazí, výrazne sme posunuli riešenie krátkodobých návštev mimopetržalských vodičov a záväzne sa obe strany dohodli, že celá investícia súkromného investora do vybudovania parkovacieho systému ostane aj po ukončení zmluvy majetkom mestskej časti,“ povedal prvý zástupca starostu Petržalky Ján Bučan.

Pôvodne mal mať investor z každej – rezidentskej i abonentskej – predanej parkovacej karty 48 eur s DPH ako odplatu za investovanie svojich peňazí do parkovania a následnej sedemročnej údržby parkovacích miest. Po niekoľkotýždňových rokovaniach pristúpil na sumu 32 eur. “Jednoznačne treba uviesť na pravú mieru, že nejde o zisk koncesionára, ale o odplatu za službu, ktorú nám poskytne a ktorú v úvode zaplatí zo svojho,” povedal prednosta miestneho úradu Miroslav Štefánik. Tým podľa neho investor na seba preberá ešte väčšie riziko, keďže zdroje budú generované výlučne z predaja parkovacích kariet.

Uprednostnení a zvýhodnení budú Petržalčania, no aj návštevníci budú mať viacero možností, kde zaparkovať. Budú mať k dispozícii 5 – 20% kapacít, vyčlenených pre nerezidentov, aj možnosť kúpiť si abonentskú kartu.

O problémoch vieme všetci, povinnosťou nás, volených funkcionárov, je prísť s návrhom riešenia. To sme aj urobili. Tí poslanci, ktorým na Petržalke reálne záleží, návrh pripomienkujú a vylepšujú, čoho výsledkom sú aj vyrokované zmeny zmluvných podmienok. Iní blogujú, hejtujú a kritizujú. Petržalčania si urobia sami obraz o tom, čo im na konci dňa pomôže viac. Pretože tu niet víťaza. Môže byť len porazený a tým bude Petržalčan, ktorý nebude mať kde zaparkovať,“ komentoval atmosféru prípravy parkovacej politiky starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky