INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Komunálne voľby 2014 – starostom Petržalky zostáva Vladimír Bajan

Komunálne voľby 2014 – starostom Petržalky zostáva Vladimír Bajan

Krátko pred polnocou sa objavili prvé neoficiálne správy o možnom víťazstve Iva Nesrovnala. Milan Ftáčnik má byť podľa týchto informácií druhý a Milan Kňažko tretí.
O polnoci už Štatistický úrad (ŠÚ) uverejnil prvé priebežné výsledky v obvode Bratislava a to konkrétne meno  staronového starostu v Záhorskej bystrici – Jozef Krúpa.
O štvrť na jednu bolo zrátaných 74 percent hlasov a účasť spadla z pôvodných 55 percent na 49.
Podľa neoficiálnych správ krátko po pol jednej vedie v Petržalke Vladimír Bajan. Na TA3 sa spomína aj dobré umiestnenie nezávislého kandidáta Pavla Nechalu.

Milan Ftáčnik pol hodinu po polnoci priznal porážku v súboji o primátorské kreslo. Oficiálne výsledky pre Bratislavu, však Štatistický úrad stále nezverejnil.

NA FB stránke Naša Bratislava sa chvíľu pred jednou hodinou objavila informácia o možnom tesnom víťazstve nezávislého kandidáta Jána Hrčku.

Vo Vajnoroch bude podľa neoficiálnych výsledkov zo ŠÚ novým starostom Ján Mrva.
Už je známe aj meno starostky Podunajských Biskupíc, je ňou Alžbeta Ožvoldová. Je spočítaných viac ako 85 percent volebných hlasov, ale meno nového starostu Petržalky stále nepoznáme.

Novému, zatiaľ neoficiálnemu, primátorovi Bratislavy Ivovi Nesrovnalovi už gratuloval jeho predchodca M. Ftáčnik. Ich spoločný súper M. Kňažko tiež priznal porážku, ale podľa jeho vyjadrenia Nesrovnalovo víťazstvo nie je dobrá správa pre hlavné mesto.
Podľa agentúry SITA Ftáčnik vyhlásil, že bude pozorne sledovať Nesrovnalove kroky. Je zvedavý, ako sa vyrovná najmä s najväčším problémom Bratislavy – dopravou, keďže podľa jeho slov Nesrovnal vzbudil v ľuďoch nádeje. Kreslo primátora je pripravený Nesrovnalovi odovzdať na najbližšej mimoriadnej schôdzi, ktorá by sa mala uskutočniť 11. decembra.

Podľa FB stránky Naša Bratislava, v Petržalke zvíťazil V. Bajan pred J. Hrčkom, pričom rozdiel by mal byť len 150 hlasov. Štatistický úrad oficiálne výsledky stále nezverejnil. Denník SME hovorí o rozdiele 800 hlasov.
T. Rossovú v Starom meste zrejme vystrieda R. Števčík, šéfredaktor Bratislavských novín.

Podľa neoficiálnych informácií je víťazom komunálnych volieb v Petržalke Vladimír Bajan. Tesne druhý by mal byť Pavel Nechala a tretí Ján Hrčka. Oficiálne výsledky zo Šatistického úradu stále nie sú k dispozícii.
V Dúbravke, podľa ŠÚ zvíťazil Martin Zaťovič a v bratislavskom Novom Meste bude starostom Rudolf Kusý.

Je 2.15 v nedeľu ráno a priebežné výsledky o víťazstve V. Bajana už zverejnil aj Štatistický úrad. Voliť prišlo 28,35 % Petržalčanov. Podľa výsledkov zo ŠÚ je táto účasť najnižšia zo všetkých doposiaľ zverejnených bratislavských mestských častí. Pre zaujímavosť, pred štyrmi rokmi volilo 27,37 % Petržačanov.

Starostkou Čunova bude Gabriela Ferenčáková, pre porovnanie, k urnám tam prišlo viac ako 71 % voličov, čo je zatiaľ bratislavský rekord. Víťaz je už známy aj v Ružinove, stal sa ním opäť Dušan Pekár. Známe je už aj meno budúceho starostu Jaroviec – Pavel Śkodler. V Rači bude ďalej starostom Peter Pilinský.
Hoci už je spracovaných takmer 97 % volebných výsledkov, stále nie je známe, kto bude vládnuť v Karlovke.

Sú tri hodiny ráno a Štatistický úrad stále nepotvrdil víťazstvo Iva Nesrovnala. Nepotvrdené je aj víťazstvo R. Števčíka v Starom Meste, rozdiel medzi ním a G.Grendelom je podľa denníka SME len 23 hlasov.

Dana Čahajová, za ktorou stojí OZ Naša Bratislava, povedie Karlovu Ves. O pol štvrtej sa potvrdilo aj víťazstvo R. Števčíka v Starom meste.

Krátko po štvrtej hodine ráno Štatistický úrad SR oficiálne potvrdil víťazstvo Iva Nesrovnala. Nový primátor bude mať štyri roky na splnenie predvolebného sľubu – vrátiť Bratislavu Bratislavčanom.

 • Braňo

  Gratulujem panovy Bajanovy,ze opat sa stal starostom Petrzalky.Osobne som ho volil a drzim mu palce v dalsom volebnom obdobi.Dufam,ze sa mu podary presadit kopu dobrych stavebnych projektov na uzemy Petrzalky a ze s Petrzalky sa stane riadne mesto aj s novym planovanym centrom.Ako Petrzalcan v to dufam :-) :-)

  • baian

   Gratulujem Ty Brano, že sy tak dobre volyl. Ak chceš bívať v Petržalke a tak, aby to bolo ako v meste, sprostredkujem Ty vímenu Tvojho bitu za byt na Jasovskej 2-12. Tam sa budeš cítiť super, ako v meste, 16 m od okien budeš mať stenu susedného domu, ktorí tam presadzuje postaviť Tvoj obľúbenec, starosta Bajan. Vieš, chcel ho postaviť sám, ako investor, ale ako starosta už nemôže, že vraj konflikt záujmov alebo ako sa tomu vraví. Tak aspoň všemožne pomáha stavyteľom. Nezabudny mu pogratulovať aj k meninám…

 • Vlasta

  Drzim palce staro-novemu starostovi, aby mu vsetko vyslo v dalsom volebnom obdobi. Vlasta

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky