INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Verejná diskusia o parkovaní v Petržalke bude v utorok

Verejná diskusia o parkovaní v Petržalke bude v utorok

V utorok 20. októbra sa bude konať pre obyvateľov verejná prezentácia parkovacej politiky v Petržalke.  Diskusia sa začne o 17.hodine v Klube za zrkadlom v Dome kultúry Zrkadlový háj na Rovniankovej ulici v Petržalke. Občania si môžu prísť vypočuť, ako bude po novom fungovať parkovanie v praxi. Verejnú diskusiu pripravuje mestská časť po tom, ako petržalský starosta Vladimír Bajan na septembrovom zasadnutí zastupiteľstva stiahol z rokovania bod o parkovacej politike. Na otázky budú Petržalčanom odpovedať starosta Vladimír Bajan, jeho zástupcovia Ján Bučan a Michal Radosa a aj prednosta petržalského úradu Miroslav Štefánik.
Petržalskí poslanci mali na septembrovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva schváliť všeobecne záväzné nariadenie, ktoré upraví všetky podmienky prevádzkového poriadku. „Do poslednej chvíle nám dávali poslanci návrh na úpravu všeobecne záväzného nariadenia. Avizovali, že možno by bolo lepšie, ak by sme počkali. Zdá sa mi to korektné a chceme využiť toto obdobie na to, aby sme sa stretli s občanmi,“ povedal na septembrovom zasadnutí zastupiteľstva Bajan.

parkovanie
Bratislavský mestský a petržalský miestny poslanec Milan Vetrák ešte pred Bajanovým rozhodnutím stiahnuť z rokovania bod o parkovaní v Petržalke povedal, že petržalský starosta nepredložil petržalskému zastupiteľstvu koncesnú zmluvu. Petržalskú parkovaciu súťaž kritizoval aj ďalší miestny poslanec Peter Cmorej. „Súťaž mohla byť transparentnejšia, podľa mňa bol porušený Zákon o verejnom obstarávaní aj Zákon o majetku obcí. Všetkým nám ide o to, aby sme prijali parkovaciu politiku, aby katastrofálny stav s parkovaním v Petržalke nepretrvával,“ doplnil poslanec s tým, že súťaž by mali vypísať ešte raz, aby do konca tohto roka v mestskej časti spustili parkovaciu politiku, ktorá bude výhodná pre občanov a nie pre vybranú firmu. Ako uvádza Cmorej vo svojom informačnom materiáli, súťaž bola ušitá na mieru jednému uchádzačovi a nikto iný na Slovensku nevedel samostatne splniť požadované podmienky. Podľa neho existuje aj podozrenie, že víťazná firma vedela podmienky súťaže dopredu.
Samospráva na svojej oficiálnej internetovej stránke uvádza, že informácie o celom procese zavedenia parkovacej politiky vrátane všetkých dokumentov zverejňujú a priebežne aktualizujú na svojej stránke v rubrike Parkovacia politika. Petržalka uvádza, že postupne dopĺňajú a aktualizujú aj webovú stránku venovanú špeciálne tejto problematike http://www.rozumneparkovanie.sk/

 • babu12

  je to na trestné oznámenie, pretože paškova firma bude vyberať peniaze aza niečo čo nevybudovala, nebude žiadna istota, že parkovanie nájdete budete len platiť 60 eu za nič, sedlackí východniari nech si vezmú, že toto nie je horná dolná, Bratislavčan má právo parkovať kdekoľvek v meste, u seba doma, u priateľov, u rodičov a nebude platiť za niečo čo vyplýva z jeho práva obyvateľa mesta, odvádza dane, ktoré sú prerozdelované štátu a miestu, kde daňová povinnosť podľa miesta bývania a podnikania vznikla, táto banda si v ďalších voľbách neškrtne je to bohapusté rozkrádanie niečoho čo nevybudovali, čo vznikalo rôznymi akciami Z ….

  uvidíme zasa na ako dlho ma zablokujú… pravda v tomot štáte nenosí …ani za komoušou nebola taká minimálna sloboda slova a prejavu ako je teraz, cenzúra zachádza až do despotizmu

 • Mirka

  Toto je najvacsia kradez v dejinach Petrzalky.

  – obyvatelia budu platit za parkovanie, pritom im nebude garantovane, ze budu mat kde zaparkovat. Zatial je najnizsia sadzba „len“ 60 eur na rok. To je ale inicializacna cena. Kazdym rokom sa bude zvysovat. Dovod na zvysovanie sa, ako vieme, vzdy najde.
  – hodnota bytov/najmov sa znizi, pretoze ludia pojdu byvat do inych mestskych casti, kde taketo zakony o parkovani neplatia.

  Super p. starosta. Velmi pekne Vam za to dakujeme !

  Cele je to iba o tom, aby sa pan Balazko a ich spolukumpani nabalili a postavili si za mestom exklusivne vily.

 • Mirka

  sorry za preklep – myslela som p. Vladimira Bajana.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky