INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Doplnené – Parkovisko pri Pengyme

Doplnené – Parkovisko pri Pengyme

Bratislavská Petržalka vybuduje na neudržiavanom športovom ihrisku pri športovej hale Pengym na Wolkrovej ulici parkovisko. Mestská časť už uzatvorila zmluvu so spoločnosťou Pittel+Brausewetter s.r.o., ktorá má priestor bývalého ihriska upraviť za 195 350 eur. Na Wolkrovej má vzniknúť 62 nových parkovacích miest. Agentúru SITA o tom informovala petržalská hovorkyňa Michaela Platznerová s tým, že spoločnosť má ukončiť výstavbu parkoviska do dvoch mesiacov.

Ako informovalo vedenie mestskej časti ešte koncom marca, Petržalka bola pri riešení tohto územia v patovej situácii. Podľa Platznerovej spísali obyvatelia lokality v minulosti petíciu za vybudovanie parkoviska na mieste zdevastovaného ihriska aj petíciu proti parkovisku. „Riešenie tejto situácie majú v rukách obyvatelia. V tohtoročnom rozpočte sa z týchto dôvodov s vybudovaním aspoň dočasného parkoviska na tomto mieste nepočítalo,“ informovala ešte v marci tohto roka Platznerová s tým, že ak túto tému otvoria poslanci za tento obvod alebo samotní obyvatelia, samospráva je pripravená opätovne riešiť situáciu v tejto lokalite.

jama2

Na základe podnetov od obyvateľov tejto lokality sa mestská časť zaoberala vybudovaním parkoviska na mieste ihriska na Wolkrovej ulici už od roku 2012. „Ešte v tom istom roku odborné útvary miestneho úradu spracovali tri alternatívy vybudovania príjazdovej komunikácie na spevnenú plochu, ktoré prezentovali verejnosti 20. marca 2012,“ informovala Platznerová, podľa ktorej krátko na to dostala mestská časť petíciu od obyvateľov z blízkeho okolia proti vybudovaniu parkoviska na mieste ihriska. Na základe tejto petície mestská časť svoje aktivity zastavila. Ako uviedla hovorkyňa, takmer o rok neskôr sa obyvatelia bývajúci v priamom kontakte s riešenou lokalitou opäť obrátili na mestskú časť, tentokrát pre jej nečinnosť pri zriadení dočasného parkoviska.

(SITA, to;bl),123

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky