INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Parkovanie v Petržalke vníma ako problém 90 percent ľudí

Parkovanie v Petržalke vníma ako problém 90 percent ľudí

Situáciu s parkovaním v bratislavskej mestskej časti Petržalka vníma ako problematickú viac ako 90 percent Petržalčanov, za najväčší problém považujú nedostatok parkovacích miest. Vyplýva to z prieskumu na vzorke 800 respondentov s trvalým bydliskom v Petržalke, ktorý v dňoch 25. až 29. augusta robila agentúra Polis. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka Miestneho úradu Bratislava-Petržalka Michaela Platznerová. Ako ďalej prieskum ukázal, 89 percent Petržalčanov si myslí, že ľudia, ktorí majú v Petržalke trvalý pobyt, by mali mať zaručené, že parkovacie miesto si vždy nájdu. Parkoviská v Petržalke sú v súčasnosti preplnené, autá sú zaparkované na chodníkoch a matky s kočíkmi či vozičkári majú pre ne často sťažený pohyb. Problémom je aj to, že pred domami parkujú autá s mimobratislavskými poznávacími značkami. Samospráva chce od nového roku zavádzať na celom svojom území nový parkovací systém, ktorý má uprednostniť ľudí s trvalým pobytom a zaviesť do celého systému parkovania poriadok. S takýmto krokom podľa prieskumu súhlasí 73 percent opýtaných obyvateľov mestskej časti.

Problematiku parkovania v Petržalke budú miestni poslanci riešiť 22. septembra na zasadnutí miestneho zastupiteľstva. Poslanci majú schváliť aj všeobecne záväzné nariadenie, ktoré upraví všetky podmienky prevádzkového poriadku. Za parkovanie v Petržalke budú po novom poplatok platiť rezidenti s trvalým pobytom v mestskej časti, aj tí, ktorí tu bývajú, ale trvalý pobyt v Petržalke nemajú. Podľa mestskej časti rezidentské parkovanie uprednostní obyvateľov s trvalým pobytom tak, aby mali možnosť zaparkovať vo vzdialenosti približne 150 metrov od svojho bydliska a všade inde v Petržalke, kde potrebujú. Týka sa to parkovania pri obchodoch a pri zdravotníckych zariadeniach. Rezidentská karta umožní parkovanie auta v zóne bez ďalších poplatkov. Za vydanie rezidentskej karty bude základný poplatok, ktorý bude vychádzať z výšky prevádzkových nákladov. Platnosť karty bude jeden rok.

 

 • lu ve

  „S takýmto krokom podľa prieskumu súhlasí 73 percent opýtaných obyvateľov mestskej časti.“ Kde je možné vyhľadať tento prieskum, rád by som sa nato pozrel?

  • Juraj Janosik

   Tomu sa hovori krasne carovanie s cislami a nepresnymi formulaciami otazok. 800 ludi nie je na pocet obyvatelov petrzalky ani 1%. Takze statistika na dve veci. Za druhe otazka znela ci chcu, aby miestni boli uprednostnovani. Keby sa ich spytali ci chcu, aby za moznost (podciarkujem moznost) parkovat mali platit 80E (ci kolko to je teraz aktualne), tak by ani jeden neodpovedal, ze ano. Proste je to len dalsi krasny sposob ako donutit ludi platit za nic.

 • Juraj Pekarek

  https://youtu.be/NCPU_yrroaA ano je to problem ale vasa nove akoze riesenie parkovani to nezmeni. A btw transparentna stranka rozumne parkovanie maze komentare, ktore im nevyhovuju a vystihuju pravdu.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky